به گزارش نکته آنلاین‌ از نوشهر ؛ دفتر هیات ورزش بادبانی استان مازندران با حضور ابراهیمی نیا رئیس فدراسیون ورزشهای بادبانی ایران در نوشهر افتتاح شد و در آیین این افتتاح که عادل عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان و زرودی فرماندار نوشهر نیز حضور داشتند طی حکمی امیردریادار آریا شفقت فرمانده […]

 

به گزارش نکته آنلاین‌ از نوشهر ؛ دفتر هیات ورزش بادبانی استان مازندران با حضور ابراهیمی نیا رئیس فدراسیون ورزشهای بادبانی ایران در نوشهر افتتاح شد و در آیین این افتتاح که عادل عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان و زرودی فرماندار نوشهر نیز حضور داشتند طی حکمی امیردریادار آریا شفقت فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) به عنوان سرپرست هیات بادبانی استان مازندران منصوب شد.
در این آیین خسرو ابراهیمی نیا با اشاره به اینکه این رشته ورزشی ناشناخته و جدید التاسیس است گفت : این ورزش دارای ۱۱۱ رشته است و از رشته های مدال آور و پولساز مانند دوومیدانی و قایقرانی است و نیاز به هوش و ذکاوت و توانمندی ذهنی بالا دارد و از این رو توجه به ورزش پایه مهم است .

رئیس فدراسیون ورزشهای ورزشهای بادبانی ایران افزود: استان مازندران به دلیل دارا بودن ۶۰ متر نوار ساحلی و جذب گردشگر بالا می تواند یکی از استانهای مطرح در ترویج این رشته باشد و از ظرفیت خوبی در رشته بادبانی برخوردار است.

وی اظهار امیدواری کرد : امیدواریم با هم افزایی و توانمندی گام های بزرگی جهت آینده این رشته ورزشی و جامعه اسلامی برداشته شود.

امیردریادار شفقت رودسری فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی( ره) نوشهر نیز
به فرامین مقام معظم رهبری  مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های دریا در حوزه‌های اقتصادی، ورزشی و نظامی اشاره کرد و گفت:
از ظرفیت دریا نباید صرفا تابستان فقط برای شنا استفاده کرد بلکه برای پرورش و توسعه ورزش بادبانی در استان میتوان گامهای مثبت و بلندتری را برداریم.

وی خاطر نشان کرد : تاسیس فدراسیون ورزشهای بادی کشور اتفاق خوبی است، برای استان مازندران و شهرستان نوشهر ارزشمند خواهد بود.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این آیین با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های استان جهت توسعه ورزش گفت: باید از ظرفیت دریا و رشته‌های ساحلی برای رونق ورزش‌های آبی استفاده کنیم.

عادل عالیشان افزود: مازندران از حمایت هیچ کارخانه صنعتی در حوزه ورزش بهره مند نیست و نیاز است دستگاه‌های مختلف نظامی، انتظامی برای حمایت از ورزش وارد میدان شوند.

وی با تصریح بر اینکه رشته بادبانی از رشته‌های نوپا به شمار می‌رود اظهار کرد : مازندران با داشتن ساحل و دریا می‌توانند در این رشته ورزشی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد، از این رو آموزش برای تربیت داوران باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان عنوان کرد: ۱۵ شهر ساحلی در استان وجود دارد که باید در شهرستان‌های ساحلی هیئت ورزش‌های بادبانی راه اندازی شود.