به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در مراسم بزرگداشت روز معلم که در امیرکلای بابل برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مجاهدت‌های علامه شهید مرتضی مطهری و هفته معلم و شهید آیت الله سلیمانی و شهدای جامعه فرهنگیان، […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در مراسم بزرگداشت روز معلم که در امیرکلای بابل برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مجاهدت‌های علامه شهید مرتضی مطهری و هفته معلم و شهید آیت الله سلیمانی و شهدای جامعه فرهنگیان، هویت امیرکلا را یک هویت فرهنگی، دینی، انقلابی و ارزشمند دانست.

وی افزود: گذشته امیرکلا مفاخری را تحویل جامعه داده و حال امیرکلا نیز دارای شخصیت‌های علمی و فرهیخته است، به همین نسبت انتظار از این شهر بیشتر است که باید در راستای تعلیم و تربیت و مسائل انقلاب اسلامی، جهاد و مقاومت در مسیر ولایت حرکت کند که چنین هم هست.

آیت الله محمدی لائینی خاطرنشان کرد: از نگاه قرآن آیندگان از انسان‌ها باید بر مبنای دو پایه تعلیم و تزکیه تربیت شوند، این دو در کنار هم باید باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز گذشته، گفت: ایشان از برون‌سپاری آموزش و پرورش و انتقال آن به بخش خصوصی انتقاد کردند و آن را در شان آموزش و پرورش ندانستند،
تعلیم و تربیت تجارت و اقتصاد نیست.

این مسئول اضافه کرد: حضرت آقا همچنین از وضعیت مدارس دولتی انتقاد کردند، ایشان قبلا بارها به این نکات اشاره کردند، حال اینکه چه دست‌هایی پشت پرده وجود دارد که آموزش و پرورش به سمت مراکز خصوصی برده شود نمی‌دانیم، هم بخش‌های غیردولتی را پولکی و تبدیل به تجارت خانه کردند و هم معلمان را به سمت فروش معلومات در کلاس‌های خصوصی بردند و تبدیل به تاجر کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ضعفا در مدارس آموزش و پرورش ماندند، تاکید کرد: اینها شیوه‌های نادرستی بوده که آسیبش را می‌بینیم، از آن طرف نسبت به معلمان و مربیان بی‌مهری‌هایی صورت گرفته که بعضا تعمدی بوده، مثلا در اسفند ماه گذشته در بحث اعطای حق و حقوق معلمان وزیر برکنار شده که مشخص است دستی در کار بوده است.

آیت الله محمدی لائینی ادامه داد: نارضایتی معلم پیامدهای منفی‌ای همچون نارضایتی دانش آموزان را در بر دارد، مقام معظم رهبری معلمان را سربازان گمنام نظام اسلامی دانستند و به آنها بها دادند، معلم پدر انسان و واسطه فیض است، استاد واقعی علم و معلم واسطه است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه باید سیاست به سمت مدارس دولتی و جمع شدن بساط بخش‌های خصوصی در تعلیم و تربیت و همچنین ثبات در مدیریت آموزش و پرورش برود، عنوان کرد: الان آموزش و پرورش وزیر ندارد، در استان مازندران نیز در روند انتصاب مدیرکل آموزش و پرورش بیش از مدیران دیگر فراز و نشیب داشتیم.

این مسئول ضمن گلایه از اینکه طرح تحول بنیادین که حدود ۱۰سال تهیه و آماده شده را هم که کنار گذاشتند، گفت: یک وقت هایی دنبال ۲۰۳۰ حاوی تفکر یهودی صهیونیستی جهانی یا تربیت سرباز برای آمریکا در کلاس‌های درس کشور بودند که با این واکنش مقام معظم رهبری که ما خودمان سند آمایشی داریم، بُعد غیرتی در این فرموده برجسته است.

وی یادآور شد: در آموزش و پرورش ما هم به بعد علم و هم تزکیه باید توجه داشته باشد؛ مدارس باید خانه‌های علم و تقوا باشد، علم بدون تزکیه به مراتب از بی‌علمی بدتر است.

آیت الله محمدی لائینی خطاب به جمع حاضر اذعان داشت: حساب یک سری از ناخرسندی‌ها بی مهری‌های تعمدی را از نظام و انقلاب جدا کنید و سر کلاس سرباز امام زمان (عج) هستید وظیفه خود را مثل یک مجاهد انجام بدهید و از نظام جمهوری اسلامی دفاع کنید و دانش آموزان را نسبت به ارزش‌های دینی نظام خوشبین کنید.