وحید مشایخ  اضافه کرد: این بار چوب فاقد مجوز قانونی، از استان های همجوار بارگیری در حال انتقال به مقصد یکی از شهرهای شمالی بود. وی افزود: ماموران  یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان در هفته جاری به دو دستگاه کامیون حمل چوب مشکوک و ضمن بازرسی و بررسی ، چوب آلات غیر مجاز هیزمی تشخیص […]

وحید مشایخ  اضافه کرد: این بار چوب فاقد مجوز قانونی، از استان های همجوار بارگیری در حال انتقال به مقصد یکی از شهرهای شمالی بود.

وی افزود: ماموران  یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان در هفته جاری به دو دستگاه کامیون حمل چوب مشکوک و ضمن بازرسی و بررسی ، چوب آلات غیر مجاز هیزمی تشخیص داده و آن ها را متوقف کردند.

مشایخ با بیان اهمیت حفاظت از درختان جنگلی و برخورد قانونی با متخلفان و قاچاقچیان چوب، تصریح کرد: نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به‌ صورت شبانه‌ روزی آماده دریافت اخبار تخریب، تصرف زمین‌های ملی، آتش‌ سوزی و قطع درختان جنگلی از طریق سامانه تلفنی ۱۵۰۴ هستند.

وی از تشکل های مردم نهاد، همیاران طبیعت، دهیاران، شورا‌های اسلامی شهر و روستا خواست، برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، گزارش‌های خود را مبنی بر تخریب، تصرف و قطع غیرمجاز درختان را با این سامانه اطلاع دهند