به گزارش نکته آنلاین؛ فرماندار چالوس بر ضرورت تخصیص اعتبار هزار میلیارد تومانی برای مرمت و ایمن سازی جاده چالوس و نگاه ملی به این جاده تاکید کرد علی قاسمی در حاشیه بازدید از مناطق آسیب دیده از سیل و ریزش سنگ در جاده چالوس افزود: حفظ جان شهروندان و هموطنان در جاده چالوس خط […]

به گزارش نکته آنلاین؛ فرماندار چالوس بر ضرورت تخصیص اعتبار هزار میلیارد تومانی برای مرمت و ایمن سازی جاده چالوس و نگاه ملی به این جاده تاکید کرد

علی قاسمی در حاشیه بازدید از مناطق آسیب دیده از سیل و ریزش سنگ در جاده چالوس افزود: حفظ جان شهروندان و هموطنان در جاده چالوس خط قرمز ماست

وی با اشاره به اینکه جاده چالوس تا اطلاع ثانوی مسدود باقی می ماند، افزود : برای مرمت و ایمن سازی اصولی جاده چالوس، تخصیص اعتبار هزار میلیارد تومانی ضروری است.

این مقام مسئول اظهار داشت: پس از وقوع حادثه در جاده کندوان و جان باختن دو تن از هموطنان ما، بلافاصله در منطقه حادثه در منطقه کمر زرد دره هریجان حاضر شدیم و با مقامات کشوری و سازمان مدیریت بحران کشور و نیز مسئولان استانی تماس برقرار کردیم و ابعاد حادثه برایشان تشریح شد.

فرماندار چالوس با بیان اینکه نقاط حادثه خیز زیادی در محور جاده چالوس داریم تاکید کرد : باید نگاه و رویکرد ملی به جاده چالوس نسبت به گذشته تقویت شود و برای ایمن سازی این محور بیش از پیش پای کار بیایند چرا ظرف۷۲ ساعت اخیر چند هموطنمان را در حادثه این جاده از دست دادیم و این برای ما مایه تأثر، تألم و تأسف است و قابل قبول نیست.

قاسمی با بیان اینکه باید مسئولان کشوری، استانی پای کار بیایند، تصریح کرد : ضرورت دارد اعتبار هزار میلیارد تومانی برای ایمن سازی جاده چالوس اختصاص یابد.

مقام عالی دولت در شهرستان چالوس با اشاره به اینکه تاکنون ۱۴ نقطه حادثه خیز در جاده چالوس شناسایی کردیم ادامه داد :راهکارهای لازم برای رفع این نقاط حادثه خیز هم ارائه شد به طوری که برخی نقاط باید فنس کشی یا تور سنگ انجام شود و در برخی نقاط دیگر هم دیوارکشی،لق گیری و گالری صورت بگیرد.

قاسمی با بیان اینکه لق گیری یک کار موقت و مُسکِن است و پس از هر بارندگی، مجدداً سبب ریزش سنگ می شود،عنوان داشت: حفظ جان شهروندان و هموطنان خط قرمز ما است.
وی ابراز داشت: با توجه به شرایط کنونی جاده چالوس و امکانات و تجهیزات موجود که عوامل راهداری با زحمت و مشقت در حال تلاش برای لق گیری و رفع نقاط حادثه خیز هستند،فردا ۲۳خرداد نیز جاده چالوس مسدود خواهد بود.

فرماندار شهرستان چالوس درباره زمان بازگشایی جاده چالوس و تردد خودروها در این محور گفت: این جاده باید مورد ارزیابی از نظر فنی و ایمنی قرار خواهد گرفت و در صورت ایمن بودن مسیر،بازگشایی جاده چالوس از پس فردا اعلام خواهد شد./خبرنگار الهام برخیان