به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران عنوان کرد: تلاش داریم احیای هویت بومی استان مورد توجه دستگاه فرهنگی استان باشد. وی تصریح کرد: مهمترین و اصلی ترین رویکرد این اداره کل توجه به فرهنگ عمومی استان به‌عنوان […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران عنوان کرد: تلاش داریم احیای هویت بومی استان مورد توجه دستگاه فرهنگی استان باشد.

وی تصریح کرد: مهمترین و اصلی ترین رویکرد این اداره کل توجه به فرهنگ عمومی استان به‌عنوان یکی از مولفه‌های هویت ساز خواهد بود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه توجه به گویش، ادبیات بومی، موسیقی سنتی و اصیل این خطه از شمال کشور به طور جدی در دستور کار قرار دارد، افزود: ارتقای هنر انقلابی را نیز پیگیر هستیم. چرا که طی چهل و چهارسال که از عمر با برکت انقلاب اسلامی می گذرد هنوز آنگونه که باید شاهد توفیق در عرصه هنر انقلاب نیستیم.

آهنگر با تاکید بر تقویت فرهنگ اصیل مازندرانی که ریشه در فرهنگ علوی دارد نیز مورد توجه است، خاطرنشان کرد: احیای اقتصاد حوزه فرهنگ و هنر نیز برای دستگاه فرهنگ و هنر استان یک اولویت است.

وی با بیان اینکه بدون نقش آفرینی ظرفیت های مردمی موفقیت در عرصه فرهنگ و هنر امکان پذیر نخواهدبود، اظهار امیدواری کرد همه ی ظرفیت های فرهنگی هنری و رسانه ای استان و گروه های جهادی کمک کنند تا در ماموریت ها و اولویت های حوزه فرهنگ و هنر استان مازندران به توفیقاتی دست پیدا کنیم.