همزمان با دوازدهمین سفر شهرستانی استاندار مازندران به سوادکوه شمالی، پل شهرک سپاه شهر شیرگاه که به عنوان پل پدافند عاملی مطرح است، امروز پس از ۳۳ سال با دستور حسینی پور تعیین تکلیف شد. ‎ همزمان با دوازدهمین سفر استاندار مازندران به شهرستان سوادکوه شمالی، پل شهرک سپاه شهر شیرگاه که به عنوان پل پدافند […]

همزمان با دوازدهمین سفر شهرستانی استاندار مازندران به سوادکوه شمالی، پل شهرک سپاه شهر شیرگاه که به عنوان پل پدافند عاملی مطرح است، امروز پس از ۳۳ سال با دستور حسینی پور تعیین تکلیف شد. ‎

همزمان با دوازدهمین سفر استاندار مازندران به شهرستان سوادکوه شمالی، پل شهرک سپاه شهر شیرگاه که به عنوان پل پدافند عاملی مطرح است، امروز پس از ۳۳ سال با دستور حسینی پور تعیین تکلیف شد.

این پُل که در قالب طرح پدافند عامل اجرا می شود، یعنی زمانی که جاده اصلی شیرگاه به قائمشهر و بابل دچار مشکل می گردد، به عنوان مسیر جایگزین، بار ترافیکی شهر را تخلیه می کند.

مردم این شهر نسبت به ترافیک سنگین شهر شیرگاه در زمان آخر هر هفته و تعطیلات که مسافران و گردشگران زیادی به شمال می آیند، گلایه کرده و ساخت این پُل را نجات دهنده ترافیک سنگین می دانند.

گفته می‌شود که این طرح عمرانی که ساخت آن مورد تاکید فرمانداری شهرستان سوادکوه شمالی است، طبق اظهارات فرماندار بین دستگاه های راه و شهر سازی، شهرداری شیرگاه و راهداری پاسکاری می شود. این پل فلزی نیمه کاره است و با پنج میلیارد تومان اعتبار به پایان می رسد.

حسینی پور استاندار مازندران با حضور میدانی و بازدید از این پُل دستور داد تا پایان هفته آینده نشستی برای تعیین و تکلیف این طرح بین دستگاه‌های مرتبط برگزار و برای شروع ادامه عملیات اجرایی آن نیز تصمیم گیری شود.

در این سفرهای شهرستانی، هر یک از مدیران با حضور در ۲ تا سه روستای این شهرستان، مسایل و مشکلات مردم و روستاها را بررسی و شناسایی می‌کنند و برای جمع بندی و تصمیم سازی جهت برون رفت از آن ها در جلسه شورای اداری با حضور استاندار ارائه می‌نمایند تا مسائل در زمان های تعیین شده و با راهکارهای مصوب، حل و رفع شود.

مصوبات این جلسات به دستگاه های متولی ابلاغ و پیگیری های لازم برای اجرای آن با جدیت صورت خواهد گرفت. استاندار مازندران در این سفر همچنین با اقشار مختلف مردم، خانواده شهدا و نخبگان دیدار خواهد کرد.

برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، بازدید از عملیات اجرایی چند طرح عمرانی و واحد صنعتی از جمله دیگر برنامه های مقام‌ عالی دولت در استان‌ در سفر به سوادکوه شمالی است.

سوادکوه شمالی در سال ۱۳۹۲ به مرکزیت شهر شیرگاه ایجاد شد. این شهرستان از ترکیب بخش‌های نارنجستان و مرکزی است و حدود ۲۴ هزار نفر جمعیت دارد.