• تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۱
  • کد خبر : 3568
  • چاپ خبر

اخبار فرماندهی انتظامی استان مازندران از توقیف تریلر حامل ۱۱۸ کیلوگرم تریاک تا رهایی گروگان در زابل

فرمانده انتظامی استان مازندران از توقیف تریلر حامل ۱۱۸ کیلو گرم تریاک در محور ساری – قائم شهر خبر داد . به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “حسن مفخمی شهرستانی” گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تردد یک دستگاه تریلر حامل تریاک در پوشش حمل بار سنگ و سرامیک ساختمانی در محور ساری

فرمانده انتظامی استان مازندران از توقیف تریلر حامل ۱۱۸ کیلو گرم تریاک در محور ساری – قائم شهر خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “حسن مفخمی شهرستانی” گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تردد یک دستگاه تریلر حامل تریاک در پوشش حمل بار سنگ و سرامیک ساختمانی در محور ساری – قائم شهر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس مبارزه با موادمخدر این فرماندهی قرار گرفت .

وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با شناسایی تریلر مورد نظر در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه این خودرو را در حوالی شهرستان قائم شهر متوقف کردند و در بازرسی از آن موفق شدند، ۱۱۸ کیلوگرم تریاک را که در ظرف های پلاستیکی یک و نیم لیتری در کف خودرو جاساز شده بود ، کشف کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری دو متهم در این ارتباط خبر داد و افزود: خودرو نیز توقیف و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

سردار مفخمی با اشاره به انهدام ۳ باند تهیه و توزیع موادمخدر در استان مازندران طی دو هفته گذشته از اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با موادمخدر در این خصوص خبر داد و افزود: با تلاش ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر بیش از ۲۶۴ کیلو گرم انواع موادمخدر طی این مدت کشف شد.

وی از شناسایی و دستگیری ۹۹۰ متهم به موادمخدر اعم از خرده فروشان و معتادان متجاهر در سطح استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۴۵۸ متهم خرده فروش بوده اند و معتادان متجاهر نیز به کمپ های ترک اعتیاد اعزام تا پس از گذراندن مدت درمان به آغوش خانواده و جامعه برگردند.

سردار مفخمی به خانواده ها توصیه کرد همواره مراقب فرزندان خود باشند و هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص فعالیت افراد در حوزه خرید و فروش موادمخدر را به پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.

آدم ربایی در میاندورود، رهایی در زابل

فرمانده انتظامی استان مازندران از گروگانگیری فردی ۳۲ ساله در شهرستان میاندورود و رهایی آن از چنگ آدم ربایان در شهرستان زابل خبر داد و گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی در کمتر از۴۸ ساعت فرد ربایش شده تحویل خانواده اش شد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی در تشریح جزئیات این خبر، بیان داشت: در پی گزارشی مبنی بر اینکه یک فقره آدم ربایی در شهرستان میاندورود، بلافاصله با تشکیل گروهی از ماموران پلیس آگاهی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه، آدم ربایان با یک دستگاه خودرو پژو پارس اقدام به آدم ربایی کردند، افزود: ماموران با اقدامات فنی، منزل متهمان را در استان گلستان شناسایی که قبل از حضور ماموران، متهمان به همراه گروگان از آنجا نیز متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه آدم ربایان و گروگان به مکانی نامعلوم متواری شده اند، تصریح کرد: در این راستا تیم رسیدگی کننده به پرونده به منظور حفظ جان گروگان، تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی محل نگهداری ربوده شده و دستگیری عاملان این اقدام شرارت آمیز آغاز کردند.

وی ادامه داد: طی یک عملیات غافلگیرانه، قبل از هرگونه اقدامی سه نفر از معاونان در این آدم ربایی دستگیر و در بازجویی فنی بعد از مواجه با مدارک و مستندات موجود، به بزه خود اعتراف و محل اختفا گروگان را در شهرستان زابل اعلام داشتند.

سردار مفخمی اظهار کرد: سرانجام با تلاش مستمر پلیس و تحقیقات و بررسی های صورت گرفته، زمانی که آدم ربایان عرصه را بر خود تنگ دیدند، گروگان را در یکی از محله های شهرستان زابل رها نمودند.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: طی پیگیری مستمر پلیس در نهایت کمتر از ۴۸ ساعت فرد ربایش شده صحیح و سالم تحویل خانواده اش شد و همچنین دستگیری دو نفر از عاملان اصلی این گروگانگیری در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان تاکید کرد: جان برکفان انتظامی بی منت در حفظ و تامین آسایش و آرامش مردم با اقتدار تا پای جان ایستاده اند و با اقدامات هنجار شکن مجرمان، مقتدرانه برخورد قاطع و کوبنده خواهند داشت و پلیس با کسانی که بخواهند نظم و امنیت جامعه را برهم بزنند با قاطعیت برخورد خواهد کرد و اجازه جولان به آنها را نخواهد داد.

بر پایه این گزارش، تعدادی از اهالی و معتمدان و ریش سفیدان ضمن حضور در ستاد انتظامی شهرستان میاندورود از اقدام قاطع و هوشمندانه ماموران انتظامی در شناسایی و دستگیری عاملان این آدم ربایی قدردانی کردند.

کشف ۳ کیلوگرم تریاک ۳ سوداگر مرگ در نوشهر

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر از کشف۳ کیلوگرم انواع موادمخدر در طرح ضربتی مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار

پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی اکبر درویشی با اعلام این خبر، اظهار داشت: به منظور پاکسازی نقاط آلوده و مقابله با تهیه و توزیع کنندگان موادمخدر و مجرمان سابقه دار، طرح ضربتی مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان به اجرا در آمد.

وی افزود: در اجرای این طرح، ماموران ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی ۳ نفر از فروشندگان مواد مخدر در این شهرستان شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر، اظهار کرد: پس از هماهنگی های قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی متهمان را دستگیر و در بازرسی از خودرو آنان ۳ کیلو گرم مواد مخدر تریاک کشف کردند.

سرهنگ درویشی با اشاره به این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، اظهار داشت: هدف از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده برقراری امنیت پایدار، ایجاد آسایش و آرامش برای مردم، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و شیوع اعتیاد در جامعه است.

سارق خانه باغ در دام پلیس گلوگاه فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه از دستگیری سارق خانه باغ با ۸ فقره سرقت در حوزه کلانتری۱۱ آن شهرستان، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمود کلوانی درباره جزئیات این خبر، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از خانه باغ ها و مزارع در سطح شهرستان گلوگاه، موضوع در دستور کارماموران قرار گرفت.

وی افزود: افسران تجسس کلانتری۱۱ با شناسایی مناطق جرم خیز گشت زنی های هدفمندی را در مناطق آسیب پذیر آغاز و پس از بررسی های همه جانبه موفق به شناسایی سارق حرفه ای در این شهرستان شدند.

فرمانده انتظامی گلوگاه، تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

وی، همچنین اظهار داشت: متهم در تحقیقات و بازجویی های به عمل آمده تاکنون به ۸ فقره سرقت ازخانه باغ ها و مزارع و اماکن خصوصی در این شهرستان اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ کلوانی یا تأکید بر استفاده از وسایل ایمنی مناسب در حفاظت و حراست از اماکن عمومی و خصوصی از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق تلفن ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

دستگیری پلیس قلابی در آمل

فرمانده انتظامی شهرستان آمل از دستگیری یک زن و مردی که خود را مامور پلیس معرفی و از شهروندان کلاهبرداری می کردند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی داداش تبار در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی اخاذی و کلاهبرداری از شهروندان توسط افرادی با عنوان مامور پلیس، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی، ماموران گشت انتظامی کلانتری ۱۱ به همراه عوامل سپاه شهرستان آمل در عملیات مشترک موفق به شناسایی و دستگیری متهمان شدند .
سرهنگ داداش تبار با بیان این که متهم به همراه یک خانم با جعل عنوان مامور پلیس اقدام به کلاهبرداری و اخاذی از مردم می کردند، افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان آمل به شهروندان توصیه کرد: در برخورد با افرادی که خود را مامور نیروی انتظامی و یا سایر سازمان ها و نهادها معرفی می کننند حتما” مدارک شناسایی معتبر درخواست کرده و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

پلیس مایه آرامش و همدلی مردم است

امام جمعه شهرستان کلاردشت با حمایت از اجرای طرح های عفاف و حجاب از کارکنان انتظامی به عنوان سربازان ولایت یاد کرد و گفت: پلیس مایه آرامش و همدلی مردم است.

حجت الاسلام مهدی غفاری امام جمعه شهرستان کلاردشت در سخنان نماز جمعه آن شهرستان گفت: پلیس ماموریت خطیر تامین امنیت را در کنار سایردستگاه های امنیت ساز بر عهده دارد و در رسیدن به این هدف از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کند.
وی با بیان این که پلیس مایه آرامش و همدلی مردم است، اظهارداشت: امروزه همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی مدیون شهدا و خانواده ایثارگران انتظامی هستیم و افتخار همه ما این است که در زیر لوای ولایت ولی فقیه و مقام معظم رهبری “مد ظله العالی”، مسئولیت داشته و خادم ملت هستیم.
حجت الاسلام غفاری با بیان این که همه ما قدردان نیروهای خدوم انتظامی هستیم با قدردانی از تامین امنیت انتظامی و ترافیکی فراجا افزود: مخالفت با اصل حجاب در واقع مخالفت با اصل دین و شرع محسوب می شود و به همین دلیل حمایت از ماموریت فراجا در جامعه وظیفه همگانی بوده و همه آحاد ملت و دولت باید در این راه فرماندهی کل انتظامی را یاری دهند.

امام جمعه کلاردشت تصریح کرد: توطئه گران بدانند که مردم و امت حزب الله در صحنه هستند و اجازه نمی‌دهند کسی از قانون تخطی کند؛ صف کسانی که به عنوان توطئه‌گر سر خط

آمده اند، کاملاً مشخص است اما آنان باید بدانند انقلاب ۴۴ سال تداوم داشته و باز هم ادامه خواهد یافت.

حجت الاسلام غفاری در خاتمه، اظهار داشت: همت کارکنان انتظامی بسیار ستودنی است و بنده دعا گوی شما هستم؛ ان شاء الله خداوند شما را که برای حفظ امنیت تلاش می کنید حفظ کند.

سارقان سیم برق و کابل مخابراتی در نکا دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان نکا از دستگیری ۳ سارق سیم برق و کابل مخابراتی و کشف ۷فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ قاسم عزیزی در بیان این خبر، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت سیم و کابل برق و کابل مخابراتی در حومه و باغات این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا ماموران انتظامی موفق شدند ۳ سارق سابقه دار را شناسایی و به همراه ۳ کیلو سیم مسی برق و مخابرات دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا اظهارکرد: سارقان دستگیر شده تاکنون به ۷ فقره سرقت سیم و کابل برق اعتراف نمودند که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ عزیزی در خاتمه به نقش مشارکت و همکاری شهروندان در برقراری امنیت اشاره کرد و بیان داشت: ضمن توجه به هشدارهای انتظامی در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک موضوع را بلافاصله با شماره تماس۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف۲و نیم تن چوب قاچاق در سوادکوه شمالی

فرمانده انتظامی سوادکوه شمالی از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۲ و نیم تن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمید رضا فرهودی در این باره بیان داشت: ماموران کلانتری انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی حین گشت زنی به یک دستگاه کامیون ولوو حامل بار چوب که در حال تردد بود مشکوک شده و آن را متوقف کردند .
وی افزود: در بازرسی از کامیون توقیفی ۲ونیم تن چوب فاقد مجوز قانونی و قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی در ادامه اظهار داشت: یک متهم در این خصوص دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد و محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان سوادکوه شمالی تحویل داده شد.

سرهنگ فرهودی اظهار داشت: جنگل به عنوان یکی از مواهب الهی در زندگی انسان است ودر سلامت محیط زیست تاثیرات بسزایی دارد و به همین دلیل باید در حفظ آن کوشا بود.و از مردم خواست در صورت اطلاع یا مشاهده هرگونه مورد مشابه، مراتب را سریعاً از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

 

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.