به گزارش نکته آنلاین از نوشهر؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران در این رویداد بزرگ اظهارداشت : برای رسیدن به نرخ رشد اقتصادی باید توسعه سرمایه گذاری داشته باشیم و بهره وری را بالا ببریم که با استفاده از فناوری نوین و توسعه دانش بنیان ها به اهداف مورد نظر دست یابیم . خیریانپور […]

به گزارش نکته آنلاین از نوشهر؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران در این رویداد بزرگ اظهارداشت : برای رسیدن به نرخ رشد اقتصادی باید توسعه سرمایه گذاری داشته باشیم و بهره وری را بالا ببریم که با استفاده از فناوری نوین و توسعه دانش بنیان ها به اهداف مورد نظر دست یابیم .

خیریانپور با تاکید بر ظرفیت بالقوه متعدد دراستان افزود: با توجه به تنوع ظرفیت ها می توانیم کارکرد استان را با داشتن این ظرفیت ها به کارکرد فرااستانی و حتی کشوری ارتقاء دهیم و برای رفع چالشهاهم باید از ظرفیت دانش بنیان ها استفاده کنیم

خیریانپور با بیان اینکه در حوزه های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنعت ومعدن، صنایع دستی و خدمات فنی و مهندسی باید از فناوری نوین استفاده کرد افزود: در حوزه کشاورزی و بخش آبزی پروری و شیلاتی یک مزیت بالقوه را دراستان داریم به طوری که سالانه ۷ونیم میلیون تن بهترین محصولات کشاورزی را تولید داریم و بخش عمده آن نیز صادرات محور است.

معاون اقتصادی استاندار ادامه داد : پارسال از ۹۴ شرکت دانش بنیان به ۱۲۰ شرکت رشد یافته، همچنین محصولات دانش بنیان از ۵۵۰ به ۶۶۰ محصول ارتقا یافت.
خیریان پور خواستار تسهیل فرایند و تفویض صدور مجوز برای دانش بنیان شدن شرکت ها شد.
خیریان پور تاکید کرد : اگر شرکت ها دانش بنیان شوند علاوه بر ارتقای بهره وری می‌توانند از معافیت بیمه ای، مالیاتی، گمرکی و صادراتی بهره مند شوند.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی حضرت امام خمینی (ره) نوشهر با اشاره به زیرساخت و پتانسیل دانشی بسیار خوب دانشگاه اظهار کرد: با توجه به توانمندی و ظرفیت های دانشگاه در عرصه های علمی بر خود لازم می‌دانیم که در عرصه اقتصادی و اشتغال جوانان هم وارد بشویم.

امیر دریادار آریا شفقت رودسری با اشاره به اینکه کمک به مردم در عرصه های مختلف مانند سیل و زلزله و ،،از وظایف ارتش است افزود : امروز هم با کمک و استفاده از ظرفیت و توانمندی اساتید دانشگاه با همکاری در پارک علم و فناوری بستری را برای جوانان خلاق غرب استان و کشورمان فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کارتیمی از جمله نیازهای شرکت های استارت آپی است افزود: خلاقانه بودن طرح ها و ایده ها و وابسته نبودن به دولت و کمک هاب دولتی از جمله ویژگیهای شرکت های استارت اپی است.

امیر دریادار شفقت رودسری خاطر نشان کرد: یکی از پیشرفته‌ترین شبیه ساز در عرصه دریایی توسط واحد‌های فناور دانشگاه علوم دریایی نوشهر طراحی شده است.