طاهره اتقایی رئیس سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: افرادی از کارت شخصی سوخت خود در هنگام سوختگیری استفاده می‌کنند در صورت بروز هر گونه مشکل و مواجهه با گرانفروشی و کم فروشی می‌توانند با مراجعه به نواحی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری در شهر‌های آمل، بابل، بابلسر، سوادکوه، […]

طاهره اتقایی رئیس سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: افرادی از کارت شخصی سوخت خود در هنگام سوختگیری استفاده می‌کنند در صورت بروز هر گونه مشکل و مواجهه با گرانفروشی و کم فروشی می‌توانند با مراجعه به نواحی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری در شهر‌های آمل، بابل، بابلسر، سوادکوه، قائمشهر، ساری، نکا و بهشهر و ورود به پروفایل کارت سوخت خود از سوابق و تعدد سوختگیری کارت خود با خبر شوند.

او افزود: در صورت مفقود شدن کارت سوخت در یکی از این جایگاه‌ها با رصد آخرین محل سوختگیری، کارت خود را می‌توانند دریافت کنند.

طاهره اتقایی ادامه داد: از آنجایی که کارت آزاد سوخت جایگاه‌ها با مالکان خودرو ارتباط نظام مندی ندارد، در صورت بروز هر مشکل یا احتمال دریافت اضافه وجه، رد یابی آن از طریق سامانه‌های مربوطه ممکن نمی‌باشد، ولی در صورت استفاده از کارت سوخت شخصی به راحتی قابل ردیابی و مستندات آن نیز قابل پیگیری است.

مردم به شایعات توجه نکنند

عباس خلیل پور رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری نیز با بیان اینکه استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی به نفع مصرف کننده خواهد بود، گفت: با اجرای این طرح علاوه بر توزیع عادلانه و جلوگیری از زیاده خواهی برخی افراد، سوخت به دست مصرف کنندگان واقعی می‌رسد که نهایتا از هدر رفت سرمایه ملی جلوگیری خواهد شد.

او افزود: یکی از دلایل اصلی مقاومت برخی مردم در برابر این فرهنگ سازی، شایعاتی است که به گوش می‌رسد از قبیل گرانی بنزین، خرابی تراشه کارت‌ها، ترس از مفقود شدن، ترس از طولانی بودن زمان صدور کارت، جا ماندن کارت در جایگاه که همه آن‌ها موانع اجرای صحیح این طرح هستند.

خلیل پور با بیان اینکه این اطلاعات نادرست عموما از افراد غیر مسئول منتشر می‌شود، ادامه داد: منافع فردی استفاده از کارت شخصی مانند رد یابی جاماندن کارت و سرقتی، جلوگیری از سو استفاده احتمالی جایگاه از کم فروشی و گران فروشی، جلوگیری از قاچاق و توزیع ناعادلانه یارانه بنزین در نهایت منتج به منافع اجتماعی هم خواهد شد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: در مقابل افرادی که رعایت الگوی مصرف می‌کنند برخی افراد نیز هستند که بدون انضباط مصرف، از یارانه بیشتری استفاده کرده و نظام توزیع عادلانه یارانه بنزین را دچار اختلال می‌کنند که همین امر سبب ناترازی در تولید و مصرف و برنامه ریزی‌های آتی می‌شود.

او افزود: اگر مردم به شایعات توجه نکنند جز عده معدودی نیاز به کارت سوخت اضطراری پیدا نخواهند کرد و سهولت دسترسی نیازمندان واقعی به سوخت اضطراری نیز مدیریت خواهد شد.

خلیل پور با بیان اینکه فرهنگسازی هر مقوله‌ای بر اساس منافع اجتماعی و فردی باید صورت بگیرد و نیاز به اهرم‌های ایجابی و سلبی دارد: ادامه داد: همه فرهنگسازی‌ها با منافع برخی از افراد در تعارض است و مقاومت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت لذا آگاهی بخشی منافع، اطلاع رسانی به موقع و دقیق از مقاومت اجتماعی می‌کاهد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: اطلاع رسانی جامع و کامل توسط روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و مناطق ۳۷ گانه از جمله منطقه ساری از طریق رسانه‌های جمعی به سمع و نظر مشتریان و ذی نفعان رسیده است و کمتر کسی است که بگوید از این اطلاع رسانی بی خبر است/باشگاه خبرنگاران