به گزارش نکته آنلاین : یکی اززیر ساخت های مهم توسعه در هر روستا وشهر وجود جاده ارتباطی مناسب است وهمچنین خانه های بهداشت از نیازهای اولیه و خواسته های بجا مردم روستاهاست که بتوانند ازخدمات مطلوب بهداشتی درمانی بهره مند بشوند.   ساخت خانه بهداشت درروستاهاباعث می‌شودمردم بامراجعه به این مراکز از انواع بیماری […]

به گزارش نکته آنلاین : یکی اززیر ساخت های مهم توسعه در هر روستا وشهر وجود جاده ارتباطی مناسب است وهمچنین خانه های بهداشت از نیازهای اولیه و خواسته های بجا مردم روستاهاست که بتوانند ازخدمات مطلوب بهداشتی درمانی بهره مند بشوند.

 

ساخت خانه بهداشت درروستاهاباعث می‌شودمردم بامراجعه به این مراکز از انواع بیماری ها دوربمانند که متاسفانه روستای یانه سرسالهاست باتوجه به اینکه زمین هم برای ساخت خانه بهداشت آماده دارند اماهمچنان از نبودخانه بهداشت رنج میبرند.

 

دسترسی به خانه بهداشت وجاده ارتباطی آسفالته درحال حاضر ازاساسی‌ترین مطالبات اهالی روستای یانه سر است.

روستای یانه سر ازدهستان شهدای بخش یانه سر باتقدیم ۱۲شهید گرانقدر ومردمانی خونگرم ومتدین، ازروستاهای تاریخی و گردشگری شهرستان بهشهراست که در فصل تابستان ۳۰۰ خانوار وفصول سرد سال نیز ۲۰ خانواردراین روستازندگی میکنند

 

اهالی که شغل اغلب آنها کشاورزی، دامداری، باغبانی است، باهمدلی هم و پیگیری دهیاروشورا توانستندبرای مسجدروستا حسینیه ای رابسازند ودیگر اقدامات عمرانی و فرهنگی را درسطح این روستا به اجرا در بیاورند.

 

نبودجاده آسفالته وامکانات درمانی اولیه به مشکلات این منطقه دامن زده است به علاوه آنکه جان مردم این روستاها را به خطر انداخته چراکه آنهابرای انجام امور درمانی خود قادر به طی مسیرطولانی ازاین جاده نامناسب ارتباطی نیستند.

 

در همین رابطه به روستای یانه سر آمدیم تا در گفتگویی بیشتر در جریان مشکلات آنان قرار بگیریم.

 

احسان رائیجی دهیار جوانی که برای خدمت به مردم روستایش پا به این عرصه گذاشت تا برای توسعه و آبادانی زادگاهش به اتفاق همکارانش در شورای اسلامی روستا گامهای موثری را بردارند به نمایندگی از اهالی و اعضای شورای اسلامی میگوید : مکاتبات متعددی در خصوص پیرامون ساخت خانه بهداشت انجام دادیم و علیرغم اینکه چند زمین اهدایی هم از سوی خیرین روستا جهت ساخت خانه بهداشت به ادارات مربوطه معرفی کردیم، از سوی مسئولین قولی داده شد مبنی بر اینکه کارشناس جهت بررسی و کارشناسی زمین بفرستند اما متاسفانه هنوز اقدامی صورت نگرفت.

 

وی با اشاره به اینکه شورا و دهیاری با مشارکت مردم آمادگی در بحث ساخت خانه بهداشت را دارند اظهار امیدواری کرد: که مسئولین امر همکاری لازم را انجام بدهند چون در این حوزه، سالیان مختلف صدمات زیادی متحمل شدیم از جمله اینکه بدلیل مشکلات خرابی جاده و دور بودن عوامل پزشکی جان مردم هم ازدست می‌رفت ما خیلی تلاش کردیم اما هنوز به مطالبه به حق مردم دست پیدا نکردیم .

 

این مسئول روستا عنوان کرد : به دلیل نبود خانه بهداشت در این روستا بهورزان مجبور می‌شوند مسیر طولانی را در جاده ای نامناسب و ناهموار طی کنند تا در مسجد روستا مردم را ویزیت کنند که امیدواریم زودتر اتفاقات خوشایند بیفتد.

 

احسان رائیجی یادآور شد : طی چندین سال نامه نگاری های متعدد مبنی بر آسفالت مسیر دسترسی این روستا که ۶ کیلومتر جاده خاکی است اما متاسفانه علیرغم درخواست های مردم فهیم محل هیچ اقدام موثری در این باره از سوی متولیان امر نشده است و همچنان از این مسیر ناهموار و خاکی برای تردد استفاده میشود.

 

دهیار یانه سر با اشاره به وجود قله تاریخی خوش انگور، عمارت شهریاری و بنای تاریخی تِشِرسر در این روستا تصریح کرد: جاده ورودی به این روستای تاریخی سالها خاکی و نامناسب برای تردد بوده و پس از درخواست های مکرر هم تنها قول آسفالت یک و نیم کیلومتر را دادند که باید گفت این روستای گردشگری با پیشینه ی تاریخ غنی نیاز است که مورد توجه بیشتر واقع شود و نسبت به توسعه عمرانی این روستا نگاه ویژه شود .

 

در پایان این گفتگو ؛ آقایان روح الله رنجبر یانه سری، ابوذر تیموری، عطا رنجبر و احسان رائیجی یانه سری به عنوان دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای یانه سر عدم اجرای طرح هادی و قطعی آب در تابستان را از دیگر دغدغه‌های مردم روستای یانه سر اعلام کردند و خواستار توجه مسئولان امر در مرتفع شدن مطالبات مردم روستای شهید پرور و تاریخی یانه سر شدند / سارا احمدی