به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف استان مازندران از صبح امروز در مرکز بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم علیه‌السلام آمل آغاز شد. نخستین روز مسابقات استانی قرآن کریم با حضور خواهران آغاز و فردا چهارشنبه […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف استان مازندران از صبح امروز در مرکز بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم علیه‌السلام آمل آغاز شد.

نخستین روز مسابقات استانی قرآن کریم با حضور خواهران آغاز و فردا چهارشنبه با حضور برادران پیگیری خواهد شد.

در چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف مازندران ۱۳۰ متسابق خواهر و برادر در رشته‌های حفظ قرآن کریم، قرائت، ترتیل و دعاخوانی، اذان، مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

حجت‌الاسلام حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در آیین افتتاحیه این دوره از مسابقات اظهار کرد : مسابقات قرآنی اوقاف بزرگترین رویداد قرآنی کشور است که در مراحل منطقه‌ای، استانی، کشوری و بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی خواستار توجه بیشتر به قرآن کریم در جامعه شد و اظهار کرد: تعداد موقوفات قرآنی استان مازندران محدود است و ضرورت دارد خیران و واقفان خیراندیش برای برگزاری محافل قرآنی و ترویج معارف قرآن کریم در استان وقف‌های جدیدی ثبت کنند.