به گزارش نکته آنلاین ؛ سید حسین درویشی در حاشیه برنامه میز خدمت که در محل بوستان ولایت مرکز استان با هدف شناساندن و ترویج مهارت های فنی و حرفه ای به شهروندان برگزار شد؛ اظهار کرد: جایگاه مهارت در جامعه هدف جوانان و ایجاد اشتغال و نقش موثر آموزش های فنی و حرفه ای […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ سید حسین درویشی در حاشیه برنامه میز خدمت که در محل بوستان ولایت مرکز استان با هدف شناساندن و ترویج مهارت های فنی و حرفه ای به شهروندان برگزار شد؛ اظهار کرد: جایگاه مهارت در جامعه هدف جوانان و ایجاد اشتغال و نقش موثر آموزش های فنی و حرفه ای در حوزه کسب و کار و توسعه استان دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین شرایط توسعه یافتگی کشور توانمند بودن منابع انسانی به عنوان یک سرمایه عظیم در یک کشور تلقی میشود گفت: وظیفه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز بر اساس همین مبنا آموزش های مهارتی مبتنی بر تقاضا محوری و نیاز اساسی جامعه با رویکرد متفاوت نسبت به آموزش های نظام رسمی کشور در جهت توانمندسازی نیروهای جوان و جویای کار فاقد مهارت فعالیت میکند.

درویشی در ادامه خاطر نشان کرد: مراکز جوار کارگاهی در راستای پاسخگویی بهتر به نیاز آموزشی شاغلان، ‌ افزایش سطح مهارت کارگران و نیروهای شاغل در بنگاه‌ها فراهم می‌شود.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان در این گفتگو از ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به همه اقشار و اعطای گواهینامه معتبر رسمی به مهارت آموزان سخن گفت.

این مسئول به موضوع تسهیلات خود اشتغالی برای جوانان جویای کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی و جذب نیروهای ماهر در واحد های صنعتی، تولیدی و اصناف اشاره کرد.

در ادامه گفتگو را مشاهده کنید :