به گزارش نکته آنلاین ؛ حسین کمالی با اشاره به اولین اقدام دولت سیزدهم در حوزه آموزش و پرورش گفت: حضوری کردن مدارس پس از تعطیلی دوران کرونا کاری ارزشمند بود که بنا بر تصمیم دولت انجام گرفت و گام مثبتی در انتقال مطالب یادگیری و مسائل تربیتی بود. وی چاپ کتب درسی با استفاده […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ حسین کمالی با اشاره به اولین اقدام دولت سیزدهم در حوزه آموزش و پرورش گفت: حضوری کردن مدارس پس از تعطیلی دوران کرونا کاری ارزشمند بود که بنا بر تصمیم دولت انجام گرفت و گام مثبتی در انتقال مطالب یادگیری و مسائل تربیتی بود.

وی چاپ کتب درسی با استفاده از ظرفیت داخلی را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم عنوان کرد علیرغم آنکه در دولت قبلی اعتمادی به کیفیت کاغذهای تولید داخل نداشتند .

این مسئول به موضوع مهم اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد که پس از ۱۱ سال دست به دست شدن بین مجلس و دولت به حمد الهی علیرغم همه موانع که وجود داشت در دولت سیزدهم در حال اجرا شدن است و عنوان کرد که این اجرای مسأله مهم در ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی و جایگاه منزلت معلم تاثیر مثبتی خواهد داشت .

مدیر کل آموزش و پرورش استان یکی دیگر از دستاوردهای دولت سیزدهم را در برگزاری آزمون پایه دوازدهم دانش آموزان دانست و افزود : این موضوع در نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه مطرح بود که با تصویب شورای انقلاب فرهنگی ؛ سابقه و فعالیت تحصیلی دانش آموزان ۴۰ درصد بر نمرات کنکور تاثیر بگذارد و این آزمون طی ۱۱ روز با کمترین نقص در استان برگزار شد.

وی با بیان اینکه برگزاری آزمون استخدامی ماده ۲۸ یکی دیگر از گام های مثبت و بزرگ دولت سیزدهم بود اظهار کرد: یکی از راه‌های تامین معلم، دانشگاه فرهنگیان است که مورد توجه قرار میگیرد اما شاید ظرفیت این دانشگاه به حدی نباشد که همه نیاز آموزش و پرورش را تامین کند بدین جهت ماده ۲۸ یک راهکار قانونی است که از بین فارغ‌التحصیلان رشته های مختلف در دانشگاه های دیگر پذیرش معلم با برگزاری آزمون را داریم که امسال هم حدود ۱۹ هزار نفر در مازندران در آزمون استخدامی دوره ابتدایی شرکت کردند که مورد نیاز استان ۴۰۴ نفر است و بصورت سه برابر ظرفیت برای مرحله مصاحبه که هزار و ۱۲۴ نفر معرفی شدند و تا چند وقت دیگر هم نتایج نهایی اعلام خواهند شد‌.

کمالی یادآور شد : مازندران در بحث المپیادهای مختلف علمی، فرهنگی، قرآنی، ورزشی رتبه‌های خوبی را در کشور کسب کرد، که طی سال گذشته دانش آموز بابلی در المپیاد جهانی زیست شناسی مدال طلا و امسال نیز یکی از دانش‌آموزان مازندرانی در المپیاد جهانی ریاضی مدال برنز را کسب کرد.

این مسئول تصریح کرد : در میانگین نمرات هم مازندران چند نمره ای بالاتر از نمره میانگین کشوری است که این نتیجه برنامه ها و اقداماتی است که برای تقویت بنیان آموزشی دانش‌آموزان برگزار شد.

وی از وجود ۳۵۰ هنرستان در سطح استان اشاره کرد که امسال نیز سه مدرسه دیگر به آن‌ها اضافه خواهد شد.

کمالی عقد تفاهم نامه بین آمورش و پرورش مازندران و اداره کل محیط زیست را از دیگر اقدامات خوب در این دولت اعلام کرد و گفت: این قرارداد در راستای ایجاد کلاسی در هنرستان کشاورزی برای تربیت دانش‌آموزان با گرایش محیط‌بانی است که از مهرماه امسال نیز کار خود را آغاز می‌کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اجرای طرح کانون تربیت محله به‌ عنوان دیگر اقدامات انجام شده مطرح کرد و گفت: حدود ۵۵ مدرسه از بین متوسطه اول و دوم با کمک بسیج و سپاه در سطح استان انتخاب شد که از حدود سه هفته قبل هم برنامه‌های آموزشی و تربیتی در آن‌ها آغاز شده است.

وی به اعزام سه هزار دانش آموز به برنامه راهیان نور اشاره کرد و در ادامه از طرح شهید عجمیان گفت : این طرح با هدف بهسازی و شاداب سازی فضای مدارس است که از بین ۳ هزار و ۹۰۰ مدرسه‌ای که در استان مازندران فعالیت می‌کنند ۵۴۰ مدرسه مشمول این طرح انتخاب شدند تا با مشارکت معلمان جوان و دانش آموزان در قالب گروه‌های جهادی، رنگ آمیزی و زیباسازی مدارس را انجام بدهند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه اخیرا ۴ میلیارد تومان بودجه برای پروژه مهر نیز به آموزش و پرورش داده شد، گفت: در طرح شهید سلیمانی، سالن‌های ورزشی، اتاق ورزشی و تجهیز زمین‌های فوتبال به چمن مصنوعی به ویژه در مناطق محروم انجام شد.

وی با بیان اینکه تمامی برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش در قالب پروژه مهر در تابستان تعریف میشود اظهار کرد: امسال هم افتتاح ۱۸ طرح مدرسه ، سالن ورزشی و بهسازی اردوگاه‌ها در هفته دولت خواهیم داشت و ۱۲۵ پروژه نیمه تمام داریم که امیدوارم بتوانیم با مشارکت دولت وخیرین به اتمام برسانیم و طی دوسال گذشته هم حدود ۲۴ میلیارد تومان تحت عنوان سرانه مالی برای مدارس استان واریز شد .