به گزارش نکته آنلاین؛ محمد اسفندیاری مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران گفت: ۱۶۲ هزار نفر جامعه هدف این بیمه در استان هستند که باید تحت پوشش باید دهیم. وی افزود: در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۶هزار نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند که دولت هم ۱۰ درصد از مبلغ بیمه این […]

به گزارش نکته آنلاین؛ محمد اسفندیاری مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران گفت: ۱۶۲ هزار نفر جامعه هدف این بیمه در استان هستند که باید تحت پوشش باید دهیم.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۶هزار نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند که دولت هم ۱۰ درصد از مبلغ بیمه این افراد را به صورت یارانه‌ای پرداخت می‌کند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران ادامه داد: دولت طی یکسال گذشته ۱۳۰۰ میلیارد ریال یارانه بیمه این افراد را پرداخت کرده است.

وی بیان کرد : ۸۳ کارگزار در استان داریم که در فرمانداری، بخشداری و شرکت‌های تعاونی فعالیت می‌کنند .

اسفندیاری با اشاره به اینکه ضریب پوشش بیمه‌ای در استان ۳۲ درصد و این آمار بالاتر از میانگین کشوری است و مازندران توانسته در جذب جز پنج استان برتر کشور است گفت: طی ارتباطی که با کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی داشتیم این نهادهای حمایتی پذیرفتند که ۵ درصد سهم بیمه گذار مددجویان را پرداخت کنند.

این مسئول افزود: این صندوق در استان ۷۷۰۰ مستمری بگیر در استان دارد و این بیمه هم مانند همه بیمه ها موارد بیمه‌ای مانند از کارآفتادگی، مستمری بازماندگان و پیری و بازماندگان را زیر پوشش قرار می‌دهد و افرادی هم که ۳۰ سال حق بیمه خود را پرداخت کنند حداقل بیش از از ۷ میلیون تومان بازنشستگی دریافت می‌کنند.

اسفندیاری همچنین از اختصاص بیمه رایگان برای مادران روستایی خانه دار دارای سه فرزند خبرداد و اظهار کرد: این بیمه در راستای تشویق طرح جوانی جمعیت است که تمام هزینه های بیمه گذار را دولت متقبل و پرداخت میکند و اگر مادران بیمه شده صاحب فرزند چهار و پنجم شوند به ازای هر فرزند نیز دوسال به سنوات مادر اضافه می‌شود.