به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حسن برزگر طی گفت‌گویی با اشاره به جزییات اجرای نیات واقفان خیراندیش این شهرستان در ماه های محرم و صفر، اظهار کرد: روزانه ۲هزار و ۳۰۰ پرس غذای گرم نذری برای عزاداران حسینی در تکیه نفتی محله […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حسن برزگر طی گفت‌گویی با اشاره به جزییات اجرای نیات واقفان خیراندیش این شهرستان در ماه های محرم و صفر، اظهار کرد: روزانه ۲هزار و ۳۰۰ پرس غذای گرم نذری برای عزاداران حسینی در تکیه نفتی محله بابل به مدت دو ماه پخت و توزیع خواهد شد.

وی افزود: همچنین از محل موقوفات این شهرستان هر روز هزار و ۲۰۰ پرس غذای گرم نذری پخت و بین عزاداران حسینی در تکیه محله حمزه کلای شرقی “همت آباد” توزیع می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بابل پخت و توزیع غذای گرم نذری از طرف اوقاف این شهرستان در این ایام را سنتی دیرینه دانست و خاطرنشان کرد: باتوجه به نیات واقفان، توزیع غذای گرم فقط مختص عزاداران حسینی نیست و نذری به خانواده‌های نیازمند نیز می‌رسد.

برزگر عنوان کرد: در راستای اجرای نیات واقفان خیراندیش حاج بابا روغن فروش توسط متولی موقوفه و از موقوفه حاج محمدحسن بزاز به تولیت هدایتزاده به ترتیب ۲هزار و هزار و ۳۰۰ پرس غذای گرم نذری بین عزاداران حسینی و خانواده‌های نیازمند در حاشیه شهر توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از موقوفات شهرستان بابل دارای قید مکان و زمان هستند که بر اساس نظر واقف باید در روزهای خاص در اماکن مذهبی مورد اشاره در وقف‌نامه هزینه شود.