به گزارش نکته آنلاین؛ احمد سعادت  اظهار داشت: صندوق امداد ولایت با مجوز بانک مرکزی در سال ۹۵ با شعار ” اینجا محل تجمع خیرین است ” شکل گرفته تا در راستای گسترش فرهنگ خیر و احسان و یاری رساندن به نیازمندان جامعه گامی موثربردارد. وی با اشاره به این که این صندوق با اخذ […]

به گزارش نکته آنلاین؛ احمد سعادت  اظهار داشت: صندوق امداد ولایت با مجوز بانک مرکزی در سال ۹۵ با شعار ” اینجا محل تجمع خیرین است ” شکل گرفته تا در راستای گسترش فرهنگ خیر و احسان و یاری رساندن به نیازمندان جامعه گامی موثربردارد.

وی با اشاره به این که این صندوق با اخذ کمک ها و سپرده گذاری های خیرین و نیکوکاران در چهار سرفصل: حمایتی، اشتغال ، مسکن و فرهنگی به نیازمندان جامعه تسهیلات پرداخت می نماید افزود:در همین راستا در۴ ماهه امسال ۱۲۹۰ فقره وام به مبلغ ۱۹۰ میلیارد ریال پرداخت شد که میانگین پرداخت به ازای هر وام ۱۴۷ میلیون ریال بوده است.

سعادت بیان داشت: درسرفصل تسهیلات حمایتی ۱۱۶۵ مورد با مبلغ ۱۵۹ میلیارد ریال ، اشتغال تعداد ۶۲ مورد با مبلغ ۱۷ میلیارد ریال، مسکن ۵۰ مورد با مبلغ ۱۲ میلیارد ریال ودر حوزه فرهنگی ۱۳ مورد با مبلغ ۲ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت گردید.

وی گفت:در این ۴ ماه تعداد ۲۱۰۷ نفر نیازمندان واجد شرایط با مبلغ ۳۳۰ میلیارد ریال به بانک قرض الحسنه مهر ایران جهت اخذ وام قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد معرفی شدند که از این تعداد ۱۲۲۹ نفر موفق به دریافت تسهیلات جمعا به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال شدند‌.

مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت استان مازندران با اشاره به اینکه یکی از شاخص وام های این صندوق ، بیمه مانده بدهکار عمر بوده که تماما توسط صندوق پرداخت می گردد بیان داشت:در این صندوق میزان تسهیلات تا مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال با کارمزد صفر درصد و تا مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۳ درصد در طول دوره انجام می گیرد .

سعادت با اشاره به اینکه در ۴ ماه سالجاری در بین ادارات اجرایی ، منطقه دو ساری و بابلسر به ترتیب ۱۲۸ و ۹۴ فقره بیشترین تسهیلات را پرداخت کردند گفت: دراین مدت نزدیک به ۵۷۱۹ حساب جدید برای مشتریان افتتاح گردید که ۱۶۸۸ مورد مربوط به کارت هدیه بوده است.

وی افزود : در این صندوق کلیه عملیات مربوط به سیستم بانکی کشور انجام و صندوق مجهز به اینترنت بانک، همراه بانک و تلفن بانک می باشد.

خاطر نشان می شود:از ابتدای خرداد ماه ۱۴۰۲افتتاح حساب در شعبه دیجیتال صندوق امداد ولایت راه اندازی شده و همچنین در شعبه دیجیتال قریب ۸ خدمت به مشتریان داده می شود که آدرس آن www.SQEV.IR می باشد.