به گزارش نکته آنلاین ؛ مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران در این آیین ها گفت: آموزش و پرورش، اجتماعی ترین و مردمی ترین نهاد در کشور ما و پیشرفت آن در گرو مشارکت مردم، گروه ها و نهادهای مختلف است. حسین کمالی عنوان کرد: کمک خیران برای ساخت مدارس در شرایط سخت کنونی، […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران در این آیین ها گفت: آموزش و پرورش، اجتماعی ترین و مردمی ترین نهاد در کشور ما و پیشرفت آن در گرو مشارکت مردم، گروه ها و نهادهای مختلف است.

حسین کمالی عنوان کرد: کمک خیران برای ساخت مدارس در شرایط سخت کنونی، مصداق جهاد است.

شریعتی نماینده مردم گلوگاه، بهشهر و نکا در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنان کوتاهی ضمن تقدیر از مشارکت خیران در ساخت و تجهیز مدارس، کلنگ زنی ساخت دو مدرسه شهید زاهدی و شهدای وزوار را از مهم ترین پروژه های آموزش و پرورش شهرستان گلوگاه به شمار آورد.

همچنین فرماندار شهرستان گلوگاه از تلاش های آموزش و پرورش و خیرین در ساخت مدارس تقدیر و تشکر نمود.

دکتر داودی در آیین کلنگ زنی مدرسه شهید زاهدی گلوگاه، از خانواده مرحوم حاج محمد علی تات و سینه سپهر، اهدا کنندگان این ملک با نیّت ساخت مدرسه، بمنظور بهره مندی دانش آموزان شهرستان تشکر ر نمود.

فرماندار گلوگاه ساخت این مدرسه ۶ کلاسه را بر اساس مصوبه کمیته فضای اداره کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس با پیگیری اداره کل آموزش و پرورش و مشارکت اداره کل نوسازی و تجهیزات مدارس، بسیج سازندگی و مجمع خیّرین مدرسه ساز برای استفاده ۱۸۰ دانش آموز ابتدایی یاد کرد و اظهار داشت؛ برای ساخت و بهره برداری نهایی از این مدرسه اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان نیاز است.

دکتر مهدی داودی فرماندار شهرستان گلوگاه در آئین کلنگ زنی ساخت مدرسه شهید ریاحیِ روستای وزوار هم اظهار داشت: ساخت این مدرسه با مشارکت آقای رضایی و خانم حاجی زوج جوان خیر و حمایت دو اداره کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس ، بسیج سازندگی، مجمع خیّرین شهرستان و اهالی روستای وزوار، بمنظور ساخت یک واحد مدرسه سه کلاسه، برای سیزده دانش آموز این روستا بوده که تا بهره برداری نهایی، اعتباری معادل دو میلیارد تومان برای آن مورد نیاز است.

فرماندار گلوگاه با اشاره به اینکه با ساخت هر مدرسه، درب زندانی بسته می شود افزود: تا کنون عملیات ساخت چهار مدرسه در روستاهای آغوزدره، قلعه پایان، مهدیرجه و مصیب محله تکمیل و جهت بهره برداری تحویل اداره آموزش و پرورش شد و مقرر شد کم واحد‌های آموزشی در هفته دولت ۱۴۰۳ مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در پایان خواستار تأسیس دو مدرسه نمونه دولتی و تیزهوشان، جهت حمایت از استعدادهای درخشان دانش آموزان شهرستان گلوگاه شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گلوگاه نیز با اشاره به اینکه مجوز کلنگ زنی و ساخت این مدارس با مصوبه کمیته فضای اداره کل آموزش و پرورش مازندران صادر شد؛ گفت: ۳۰ درصد از اعتبار ساخت مدرسه ۶ کلاسه شهید زاهدی از سوی بسیج سازندگی و مابقی توسط مجمع خیرین و اداره کل نوسازی استان تأمین می شود.

اسماعیل روحی  اظهار کرد: مدرسه شهدای وزوار نیز از مجموعه مدارس با عنوان راه روشن در شهرستان است که پیش از این نیز ۳ مدرسه توسط یکی از خیران شهرستان ساخته شد