به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران در آیین عملیات طرح گازرسانی به بخش کم برخوردار بلده شهرستان نور، افزود: گاز رسانی باید عامل اصلی توسعه بخش بلده باشد، چرا که ارایه این خدمات در واقع یکی از عوامل توسعه در هر منطقه ای است. وی تصریح کرد : حدود […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران در آیین عملیات طرح گازرسانی به بخش کم برخوردار بلده شهرستان نور، افزود: گاز رسانی باید عامل اصلی توسعه بخش بلده باشد، چرا که ارایه این خدمات در واقع یکی از عوامل توسعه در هر منطقه ای است.


وی تصریح کرد : حدود ۴۴ سال از انقلاب گذشت و تاکنون بیش از ۹۵ درصد روستاها استان مازندران گازرسانی شده است.

استاندار مازندران، اظهارداشت: دولت مردمی سیزدهم با هدف توسعه این بخش، طرح گازرسانی را انجام داده زیرا بر این باور است که فعالیت اقتصادی در این منطقه با حضور جوانان شروع بشود.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه پایدار روستاها، خاطرنشان کرد: ضروری است دیگر زیرساخت های این بخش کوهستانی شهرستان نور ارتقا یابد و همین رویکرد نیز باید مدنظر مسوولان قرار گیرد.

استاندار مازندران ادامه داد: از تلاش ها و پیگیری های همه مسوولان ذیربط از ادوار گذشته تا امروز به ویژه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی برای آغاز اجرای این طرح مهم در بخش بلده قدردانی می کنم.

وی تصریح کرد: دولت با انجام این طرح گازرسانی هزینه سنگینی متقبل می شود که حق این مردم سخت کوش و ولایتمدار منطقه است که از مزایای گاز طبیعی بهره مند بشوند.

مقام عالی دولت در مازندران، خاطرنشان کرد: تاکید  رییس جمهور دولت سیزدهم توجه ویژه به مناطق محروم و کم برخوردار در کشور است که دولت در ۲ سال گذشته نیز خدمات زیادی نیز به این بخش ارایه شده است.

حسینی پور، یادآورشد: بنا به گفته مسوولان امر طرح گازرسانی بخش بلده تا یک سال و نیم دیگر به اتمام می رسد و اهالی گازدار می شوند و می توانیم در هفته دولت سال آینده شاهد افتتاح آن باشیم.

مایلی رستمی مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: برای اجرای این طرح گازرسانی از مسیر بلده تا جاده هراز به طول ۵۰ کیلومتر ۳۵۰ میلیارد تومان و از شهر بلده تا روستای اوز و ۲۳ روستای بخش ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.