به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ سرهنگ سلامی در جمع خبرنگاران گفت: در آستانه دفاع مقدس قرار داریم و این استان در کنار زیبایی‌های خدادادی به ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید و ۱۷۲ هزار رزمنده و ایثارگرش نیز شهرت دارد. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، خاطرنشان کرد: لشکر ۲۵ کربلا نماد […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ سرهنگ سلامی در جمع خبرنگاران گفت: در آستانه دفاع مقدس قرار داریم و این استان در کنار زیبایی‌های خدادادی به ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید و ۱۷۲ هزار رزمنده و ایثارگرش نیز شهرت دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، خاطرنشان کرد: لشکر ۲۵ کربلا نماد استقامت و مقاومت مردم سلحشور استان مازندران در دفاع مقدس بود که در سایه ایمان رزمندگان، رشادت‌های فراوانی برای خلق حماسه‌های ماندگار صورت گرفت.

این مسئول ادامه داد: سال‌های دفاع مقدس یک جنگ و دفاع همه جانبه‌ای بود که آحاد مردم نقش آفرین بودند و اتحاد مردم و مسئولان، نظام اسلامی را در برابر نظام سلطه به پیروزی رساند.

سلامی اظهار کرد: رمز موفقیت ما در دفاع مقدس استقامت و پیروی از ولایت بود و اینگونه رزمندگان در جبهه‌ها حاضر شدند و خلق حماسه کردند

سرهنگ پاسدار سلامی با اشاره به تشکیل ستاد استانی بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان مازندران به ریاست استاندار و ستاد شهرستانی به ریاست فرمانداران گفت: پیش بینی ما این است که در بزرگداشت چهل‌ وسومین سالروز هفته دفاع مقدس بیش از ۱۵ هزار فعالیت و برنامه اجرا خواهد شد که از روز چهارشنبه ۲۹ شهریور با همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در مرکز استان و کلیه شهرستان‌ها و نیرو‌های مسلح آغاز خواهد شد که به صورت ارتباط تصویری در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهند بود.

وی در ادامه از تجلیل ۶۰ هزار پیشکسوت جهاد و مقاومت و زنان پیشکسوت عرصه جهاد و شهادت در سالجاری خبر داد و گفت : تجلیل از مجاهدان روحیه مجاهدت را افزایش خواهد و در شهرها، روستاها، مساجد، مدارس، دستگاه‌های دولتی، نیرو‌های مسلح، همه دستگاه‌ها وظیفه تجلیل و تکریم از پیشکسوتان جهاد و مقاومت و رزمندگان اسلام را خواهند داشت.

سرهنگ سلامی در ادامه عنوان کرد: همزمان با مراسم سراسری رژه نیرو‌های مسلح رژه نیرو‌های مسلح استان مازندران در روز جمعه ۳۱ شهریور در مرکز استان برگزار خواهد شد، همچنین نمایشگاه دفاع مقدس و مقاومت با بیش از ۴۰ غرفه از نیرو‌های مسلح، دستگاه‌های اجرایی، یگان‌های انتظامی و نظامی استان در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان مازندران فعال خواهد شد.

این مسئول مطرح کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه، بازخوانی عملیات بیت المقدس هم در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران توسط سپاه کربلا به مدت سه شب اجرا خواهد شد که امیدواریم شاهد حضور فعال مردم و بویژه جوانان باشیم.

وی اظهار داشت: حضور گسترده راویان دفاع مقدس در مدارس، مساجد، دانشگاه‌ها از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان‌های استان است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در ادامه با اشاره به نقش آفرینی بانوان در دوران دفاع مقدس و جهاد امروز گفت : جهاد پشتیبان اصلی دفاع مقدس بانوان، مادران و همسران رزمندگان بودند‌ ‌.

سرهنگ پاسدار «محمد حسن سلامی» با اشاره به نقش زنان در دوران دفاع مقدس گفت : زنان با حضور ارزشمند و شجاعانه خود از خانه تا خطوط مقدم جبهه ها در عرصه‌های مختلف به رزمندگان اسلام یاری رساندند.

وی افزود : از خط مقدم تا هر محله و مسجدی که کانون پشتیبانی از جبهه های جنگ بود شیرزنان این مرز و بوم نقش آفرینی کردند ، هم جهاد پشتیبانی از جنگ را داشتند و هم پرورش دهنده شهدای ما بودند .

این مسئول با اشاره به نقش بی بدیل زنان در انقلاب و دفاع مقدس اظهار کرد: نقش زنان در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس از مردان و رزمندگان ما حقیقتا کمتر نبود و امروز هم در حفظ و نشر و ترویج ارزش های انقلاب اسلامی ، سبک زندگی اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی، جهاد تبیین پیشتاز و تاثیر گذار ترین بخش جامعه برای موفقیت نظام اسلامی در تمامی عرصه ها خواهند بود .

سرهنگ پاسدار محمد حسن سلامی بابیان اینکه نقش زنان و شیرزنانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند باید برای نسل آینده و دختران ما تبیین شود گفت : به حمد الهی زنان غیرتمند و انقلابی و مجاهد ما همواره در همه صحنه ها حضور دارند و هم اینکه کانون خانواده و اجتماع مارا به سمت ارزش ها پیش میبرند.

مدیر کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بابیان اینکه در حوزه زنان و دفاع مقدس ۲۰ برنامه متمرکز با محوریت سبک زندگی اسلامی برنامه ریزی شده است، گفت: ۱۳۰۰ برنامه حوزه زنان و دفاع مقدس در سراسر استان در طول هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.