سید محمود حسینی پور،در جمع نمازگزاران جمعه این هفته ساری با بیان اینکه دولت سیزدهم علیرغم مشکلات، همه تلاش خود را بکار بست، اظهار داشت: در حوزه امور فرهنگی با رهاشدگی روبه‌رو بودیم و پروژه‌های مهم اقتصادی استان سال‌های سال رها شده بود. وی ادامه داد: در استان مازندران یک پروژه‌ روستایی وجود دارد که […]

سید محمود حسینی پور،در جمع نمازگزاران جمعه این هفته ساری با بیان اینکه دولت سیزدهم علیرغم مشکلات، همه تلاش خود را بکار بست، اظهار داشت: در حوزه امور فرهنگی با رهاشدگی روبه‌رو بودیم و پروژه‌های مهم اقتصادی استان سال‌های سال رها شده بود.

وی ادامه داد: در استان مازندران یک پروژه‌ روستایی وجود دارد که ۲۷ سال از آغاز آن می‌گذرد و تکمیل نشده بود؛ اما این پروژه سرانجام با پیگیری فرماندار جهادی ساری به نتیجه رسید و طی هفته دولت افتتاح می‌شود

. این مسئول با اشاره به رشد اقتصادی منفی استان مازندران در سال‌های گذشته، گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته و تشکیل ستاد رشد اقتصادی، میزان رشد اقتصادی در سال قبل به بیش از چهار درصد رسید و امسال نیز رشد اقتصادی هشت درصد برای استان هدف‌گذاری شده است.

استاندار با بیان اینکه مازندران از جایگاه توسعه‌ای خود عقب مانده است، تصریح کرد: برخی‌ها تلاش داشتند دولت را وارد بازی‌های جناحی در استان کنند؛ ولی ما عقیده داشتیم که باید برای مردم کار و تلاش کرد؛ لذا طی دو سال گذشته بیش از ۱۴سفر استانی شهرستانی ل شد و ۹۴۵ روستا مورد بازدید قرار گرفت.

حسینی پور راه اندازی ۱۱۹ واحد راکد تولیدی را از جمله اقدامات دولت در استان عنوان کرد و ادامه داد: ۱۴۰ واحد صنعتی تملک شده از سوی بانک‌ها به مدار تولید برگشت و این کار با همکاری بانک‌ها صورت گرفته است.

استاندار مازندران، توسعه کشت گلخانه‌ای با ۵۲۹ هکتار را از دیگر اقدامات بیان و اضافه کرد: برای توسعه گلخانه در اول راه هستیم و از منظر گلخانه‌ای باید به هلند اروپا تبدیل شویم.

وی بیان کرد: در زمینه توسعه پرورش ماهی در قفس باید آن‌قدر کار کنیم که به هاب صادرات محصولات شیلاتی تبدیل شویم و انعقاد قرارداد ۲۴۰ میلیون دلاری مازندران با کشور روسیه برای اولین بار در این دولت صورت گرفته است.

حسینی پور اظهار داشت: ۱۲۰ قلم کالای استان در قالب استان روی میز و پیشخوان ۸۵ استان روسیه قرار می‌گیرد. استاندار مازندران تصریح کرد: ابرپروژه‌هایی در استان وجود دارد که سال‌های سال متوقف بود، ولی طی دو سال اخیر بودجه مناسبی تزریق شد و تا چندماه آینده آبگیری می‌شود.