به گزارش نکته آنلاین ؛ حسن عنایتی کلیجی  در آیین افتتاح گلخانه بلوبری در شهرستان عباس آباد اظهار کرد: هفته دولت امسال ۸۳ پروژه بخش کشاورزی افتتاح و به بهره برداری می رسد که برای این پروژه ها هزار و ۲۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد. وی ادامه داد: به دلیل اینکه مساحت زمین در […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ حسن عنایتی کلیجی  در آیین افتتاح گلخانه بلوبری در شهرستان عباس آباد اظهار کرد: هفته دولت امسال ۸۳ پروژه بخش کشاورزی افتتاح و به بهره برداری می رسد که برای این پروژه ها هزار و ۲۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه مساحت زمین در مازندران کوچک است لازم است به سمت تولید محصولات گلخانه ای پیش رویم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: مازندران مهد تولید گل و گیاه زینتی است و یکی از ظرفیت های خوبی که ایجاد شد کشت گیاه بلوبری در مازندران است چراکه این گیاه جز معدود گیاه استوایی است که قابلیت کشت دارد و علاوه بر مصرف خوراکی از لحاظ اقتصادی هم مناسب است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: باید به سمت گلخانه های مدرن و پیشرفته سوق پیدا کنیم و متقاضیان کشت های گلخانه ای جز اولویت در کشور هستند و تسهیلاتی هم در اختیار این افراد قرار میگیرد.

عنایتی گفت: هفته دولت امسال ۹ پروژه گلخانه ای در استان داریم که ۳۴ میلیارد تومان اعتبار برای این گلخانه ها هزینه شد.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی آمادگی دارد سطح زیرکشت گلخانه ها را افزایش دهد، افزود: ظرفیت واحد سطح را در بهره وری و عملکرد افزایش دهیم و کمک به سرمایه گذاران داشته باشیم.