به گزارش نکته آنلاین مازندران، سکینه‌خاتون مهدیان‌پور؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی به منظور عقد تفاهم‌نامه همکاری بین دو دستگاه اداره‌کل کتابخانه‌ها و اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای براساس فرمایشات رهبری معظّم‌له مبنی بر فراهم نمودن بستر مطالعه، تولید فکر و افزایش معلومات عمومی برای عموم اقشار جامعه به همراه معاون اداره‌کل کتابخانه‌ها و همکاران ستادی، با سیّدحسین درویشی، مدیرکل […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران، سکینه‌خاتون مهدیان‌پور؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی به منظور عقد تفاهم‌نامه همکاری بین دو دستگاه اداره‌کل کتابخانه‌ها و اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای براساس فرمایشات رهبری معظّم‌له مبنی بر فراهم نمودن بستر مطالعه، تولید فکر و افزایش معلومات عمومی برای عموم اقشار جامعه به همراه معاون اداره‌کل کتابخانه‌ها و همکاران ستادی، با سیّدحسین درویشی، مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای استان در دفتر وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

مهدیان‌پور هدف از عقد این تفاهم‌نامه را همکاری و هم‌افزایی بیشتر دانست و عنوان کرد: یکی از برنامه‌هایی که امروزه در کتابخانه‌های عمومی بصورت رایگان در حال برگزاری می‌باشد، دوره‌های آموزشی است. ما در راستای ارتقای توانایی کسب‌وکار کوچک اعضای کتابخانه‌ها و عموم مردم، فعّال هستیم و همین امر می‌تواند نقطه‌ی عطفی برای فعّالیت مشترک و همکاری متقابلمان باشد.

وی افزود: اتفاقات خوب هم‌افزایی دو دستگاه، پیشِ‌رو وجود دارد، که از این میان، جزیره‌ای کار کردن در شرایط اقتصادی کنونی، گزینه‌ای است که می‌تواند کمک‌رسان دستگاه‌ها باشد و توان همکاری بین دستگاهی را افزایش دهد.

درویشی، مدیرکل فنی‌و‌حرفه‌ای طی این دیدار با اشاره به نقش کتابخانه‌ها در جامعه و ضرورت همکاری با اداره‌کل کتابخانه‌ها اذعان داشت: ما بیش از ۲۵۰۰ آموزشگاه آزاد فنی‌وحرفه‌ای در سطح استان داریم و جهت ارتقای سطح کیفیت آموزش و آگاهی استان برای تمام زمینه‌ها، باید فرهنگ مهارت را بین عموم مردم رواج دهیم؛ لذا وجود و حمایت کتابخانه‌های عمومی در این امر، بیش‌ازپیش آشکار می‌شود.

وی ادامه داد: وجود خانواده‌های آسیب‌پذیر و بالتّبع نیازمند کسب آموزش و مهارت در سطح استان، ما را به سمت برقراری ارتباط و همکاری مؤثر بین دستگاه‌ها سوق می‌دهد تا ضمن این همکاری و تحقق اهداف مشترک بتوانیم مشکلات امروز جامعه را در حدّ توان برطرف کنیم.

گفتنی است که تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین دو دستگاه ادارات کل کتابخانه‌ها و فنی‌و‌حرفه‌ای مازندران با حضور مهدیان‌پور و درویشی به امضای طرفین درآمد