در آئین افتتاحیه این طرحها ابتدا دکتر محسنی بندپی نماینده مردم شهرستانهای نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس ضمن قدردانی از تلاش خستگی ناپذیر مدیر عامل و کارکنان شرکت در اجرای پروژه های آبرسانی گفت: معضل کنونی ما در حال حاضر هجمه بیشمار مسافرانی است که فرهنگ مصرف آنان با بومیان متفاوت است و سرانه […]

در آئین افتتاحیه این طرحها ابتدا دکتر محسنی بندپی نماینده مردم شهرستانهای نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس ضمن قدردانی از تلاش خستگی ناپذیر مدیر عامل و کارکنان شرکت در اجرای پروژه های آبرسانی گفت: معضل کنونی ما در حال حاضر هجمه بیشمار مسافرانی است که فرهنگ مصرف آنان با بومیان متفاوت است و سرانه ها با هزینه ها همخوانی ندارد لذا باید مدیریت اساسی در این زمینه با همکاری بخشداران و دهیاران صورت گیرد.

وی با ابراز خرسندی از روند اجرای طرحهای آبرسانی در شرق نوشهر ،چالوس ، کلاردشت ، هچیرود و ۱۲۹ روستای مسیر گفت: با این روند به زودی شاهد رفع کمبود آب در این مناطق خواهیم بود.

مهندس بهزاد برارزاده مدیر عامل شرکت ضمن ابراز خرسندی از بهره مندی جمعیت زیادی از نتایج تلاشهای کارکنان شرکت طی هفته دولت اظهار داشت: مازندران نگین سبز مردم ایران است اما علیرغم باور مردم و مسئولان با تنش آبی مواجه ایم در همین راستا با تدوین کتابچه تنش آبی توانستیم ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار در حوزه تنش آبی از محل اعتبارات ملی بودجه اخذ کنیم که به زودی پروژه های بیشماری در بخش آبرسانی در استان اجرایی خواهد شد.

وی در خصوص طرحای آب و فاضلاب نوشهر گفت: طرح آبرسانی به روستای وازیوار با هدف تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی با اجرای عملیاتی شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی ۸ لیتر در ثانیه و اجرای خط انتقال به طول ۱۲۰۰ متر و صرف اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال اجرا شد و امروز ۳۸۰۰ نفر از اهالی ۳ روستای وازیوار، فراش کلای سفلی و علیاء از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی پایدار برخوردار شدند.

وی با اشاره به جمع آوری شبکه فاضلاب نیرنگ نوشهر گفت: این طرح با هدف جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری مصارف خانگی در راستای حفظ محیط زیست با نصب ۳۰ فقره انشعاب صورت گرفت که برای اجرای این طرح ۱۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و اکنون ۷۰۰ نفر از اهالی مسکن مهر نیرنگ از مزایای این طرح بهره مند شده اند.

آغاز عملیات اجرایی بهسازی دو چشمه در نوشهر

در ادامه سلسله برنامه های افتتاحی و آغاز عملیات اجرایی شرکت آب و فاضلاب مازندران، طرح بهسازی و بازسازی چشمه گردوک و اسپی او شهرستان نوشهر نیز شروع شد.

در این مراسم مهندس برارزاده طی سخنانی برآورد هزینه این طرح را ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای اجرای طرح بهسازی و بازسازی این دو چشمه، اجرای خط انتقال و رینگ شبکه به طول ۳ هزار متر و احداث ایستگاه پمپاژ انجام می شود که پس از اتمام کار ۶۵ هزار نفر از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

در پایان دکتر زرودی فرماندار نوشهر ضمن قدردانی از تلاش مدیر عامل و کارکنان شرکت آبفا مازندران،خواستار اجرای طرحهای بیشتر در حوزه آب و فاضلاب در این شهرستان و برخوردرای مردم از نعمات نظام مقدس جمهوری اسلامی شد