محمدعلی موسی پور در گفتگو با روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با بیان این مطلب گفت میزان تخلیه و بارگیری کالا از آغاز سال جاری تاکنون ۲ میلیون و ۱۳۴ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۴۶ درصدی را نشان می دهد. وی ایجاد و تشکیل جلسات […]

محمدعلی موسی پور در گفتگو با روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با بیان این مطلب گفت میزان تخلیه و بارگیری کالا از آغاز سال جاری تاکنون ۲ میلیون و ۱۳۴ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۴۶ درصدی را نشان می دهد.

وی ایجاد و تشکیل جلسات مستمر “کارگروه صاحبان کالا” جهت استحصاء چالش های صادراتی ، وارداتی و ترانزیتی کالا و  تلاش برای حل آن ها ، تقویت تجهیزات تخلیه و بارگیری ، ایجاد زیرساخت های مناسب همچون سیلوها و ارائه خدمات دریایی مطلوب را از عوامل رشد عملیات تخلیه و بارگیری کالای بندرامیرآباد در سال جاری عنوان کرد.

مدیرکل بندرامیرآباد در پایان ، این حجم از رشد در میزان تخلیه و بارگیری کالا در این مدت را امری کم سابقه برشمرد و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های صورت گرفته و احیای کریدور بین المللی شمال _ جنوب ، پاییز و زمستان پر رونقی را در مراودات فرا مرزی با کشورهای حوزه CIS  داشته باشیم و بتوانیم رکورد تخلیه و بارگیری جدیدی را در بندرامیرآباد در سال ۱۴۰۲ به ثبت برسانیم.