به گزارش نکته آنلاین؛سعید کهنسال با اشاره به نقش مهم رسانه در اشاعه ، ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین اقدامات این حوزه توسط رسانه گفت : اهم برنامه ها و فعالیت های سازمان بنیاد شهید در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که برخی از اقدامات به دلیل نبود شفافیت […]

به گزارش نکته آنلاین؛سعید کهنسال با اشاره به نقش مهم رسانه در اشاعه ، ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین اقدامات این حوزه توسط رسانه گفت : اهم برنامه ها و فعالیت های سازمان بنیاد شهید در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که برخی از اقدامات به دلیل نبود شفافیت در قوانین در مدت ها مغفول مانده اما هر کاری انجام میدهیم باید سبقه فرهنگی داشته باشد و نگاه عزتمندانه داده شود.

وی افزود : در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به حمد الهی تمام دستگاه‌های مرتبط به کارفرهنگی استان به یکپارچگی و یک وفاق رسیده ایم و برنامه هایی که در این حوزه اجرا میشود باید نگاه قرارگاهی و رسانه ای به آن داشته باشیم.

این مسئول مطرح کرد :  تاریخ شفاهی یکی از راهبردهای این سازمان در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که بزودی در این راستا سامانه اسناد افتخار با هدف ثبت و ضبط خاطرات و اسناد به جا مانده از شهدا و ایثارگران رونمایی میشود.

مدیر کل بنیاد شهید مازندران با اشاره به اینکه تا کنون کار ثبت و ضبط چهار هزار و ۲۰۰ مورد از خاطرات خانواده‌های شهدا استان انجام شده است؛ گفت: زندگینامه و وصیت‌نامه و خاطره ۱۴۰۰۰ شهید و ایثارگر استان نیز در دست اقدام و ثبت و ضبط خواهد شد.

کهنسال با اشاره به اینکه همزمان با هفته دفاع مقدس ۱۶ برنامه هماهنگ و مشترک در مازندران اجرا میشود افزود : محوری ترین برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان را میتوان به غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدا و ادای احترام به شهدا،دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در قالب طرح ” سپاس،انجام تبلیغات محیطی مناسب ، حضور راویان دفاع مقدس در دستگاه‌های اجرایی و مدارس برای تبیین دوران دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری نمایشگاه‌های عکس دفاع مقدس، محله‌محوری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، رونمایی و اکران از فیلم روجا و مستند زیر درخت توت و برگزاری یادواره های شهدا عنوان کرد.

وی اضافه کرد : انتشار وصیت نامه و زندگینامه و خاطرات شهدا ،اعزام خانواده‌های شهدا به عتبات عالیات، مشهد و قم، معرفی شهدای دفاع مقدس در صداوسیما، اعزام پیام آوران ایثار، تعویض پرچم مزار شهدا و برگزاری یادواره‌های شهدا در اقصی نقاط استان از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان مازندران است.

همچنین به ابتکار اداره کل بنیاد شهید مازندران یادواره شهدا افلاکیون برگزار میشود که در این محفل معنوی قاری قرآن، مداح و سخنران و بیان خاطرات شهید با پخش صوت به جا مانده از شهید انجام می‌شود.