به گزارش نکته آنلاین ؛محمد علیزاده معاون فرهنگی بنیاد شهید مازندران در جمع خبرنگاران گفت:  برای جلوگیری از به فراموشی سپرده شدن خاطرات ارزشمند شهدا و ایثارگران، در حال اجرای کار ثبت و ضبط خاطرات و وصیت نامه شهدا در استان هستیم . وی تصریح کرد: تاکنون ۱۴ هزار ایثارگر در مازندران شناسایی شده است […]

به گزارش نکته آنلاین ؛محمد علیزاده معاون فرهنگی بنیاد شهید مازندران در جمع خبرنگاران گفت:  برای جلوگیری از به فراموشی سپرده شدن خاطرات ارزشمند شهدا و ایثارگران، در حال اجرای کار ثبت و ضبط خاطرات و وصیت نامه شهدا در استان هستیم .

وی تصریح کرد: تاکنون ۱۴ هزار ایثارگر در مازندران شناسایی شده است که باید تاریخ شفاهی آنان ضبط شود و  اسناد ۴۳۰۰ شهید و ایثارگر نیز از سال ۱۳۹۰ تاکنون جمع آوری شد و با استفاده از تمامی ظرفیت ها تا پایان امسال هم برنامه ثبت و ضبط  تاریخ شفاهی برای ۲ هزار و ۵۰۰ ایثارگر خواهیم داشت .

این مسئول ادامه داد : به دستور مدیر کل بنیاد شهید و با پیگیری به عمل آمده شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در تمامی شهرستان ها برگزار و مصوبات این نشست ها هم پیرو تاکید مقام معظم رهبری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لازم‌الاجراست .

علیزاده  اظهار کرد:  نشست شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به منظور توسعه و  نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه بویژه میان نسل امروز بصورت منظم در سطح استان برگزار میشود .