به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای مسکن مازندران، بر لزوم تهیه بانک اطلاعاتی مورد نیاز با داشبورد مدیریتی تاکید کرد و اظهار داشت: در صورت تحقق این مهم بسیاری از مشکلات فراروی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان شناسایی و برای رفع آن نیز راهکارهای اصولی ارایه خواهد […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای مسکن مازندران، بر لزوم تهیه بانک اطلاعاتی مورد نیاز با داشبورد مدیریتی تاکید کرد و اظهار داشت: در صورت تحقق این مهم بسیاری از مشکلات فراروی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان شناسایی و برای رفع آن نیز راهکارهای اصولی ارایه خواهد شد.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت شهرداری ها برای ساخت واحدهای مسکونی تاکید کرد و افزود: برای اجرای کامل تعهدات در طرح نهضت ملی مسکن باید یک برنامه زمانبندی تعریف شود تا بتوانیم متناسب با آن کارها را پیش ببریم.
مقام عالی دولت در مازندران، کمبود زمین را از عمده مشکلات فراروی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان عنوان کرد و گفت: مهم ترین دلیل کُندی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در نقاط شهری و روستایی استان کمبود زمین است و فرمانداران باید در شهرستان راهکار ارایه دهند.
حسینی پور خاطرنشان کرد: با هدف دستیابی به اهداف مورد نظر در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، تمام دستگاه های اجرایی استان موظف به همکاری با متولیان امر هستند.
وی تصریح کرد: مردم توقع دارند تا نسبت به انجام تعهدات خود در طرح نهضت ملی مسکن اهتمام بیشتری داشته باشند.
این مقام مسوول بیان کرد: مشکل مربوط به تامین زمین در مازندران باید در قالب ارایه راهکار درست و اصولی رفع شود.
استاندار مازندران در بخش دیگر سخنان خود بر لزوم استفاده از ظرفیت انبوه سازان تاکید کرد و گفت که باید با ارایه مشوق های لازم به انبوه سازان، علاوه بر بازسازی بافت های فرسوده، نسبت به احداث مسکن نهضت ملی در این مناطق نیز اقدام کرد.
حسینی پور از آمادگی بانک های عامل استان برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن خبرداد و گفت: بانک ها در این زمینه بدون هیچگونه مشکلی پای کار هستند.
وی افزود: همسو با اجرای طرح نهضت ملی مسکن، نسبت به برنامه از پیش تعیین شده در این بخش عقب هستیم که به سرعت باید جبران شود.
این مقام مسوول، میزان سهمیه در نظر گرفته شده همسو با اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مازندران را ۱۵۵ هزار واحد مسکونی ذکر کرد و با بیان اینکه ساخت این تعداد واحدهای مسکونی در طی مدت چهار سال انجام خواهد شد، گفت: اجرای کامل تعهدات در این بخش نیازمند یکهزار و ۵۴۰ هکتار زمین است.
طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم برای خانه دار کردن مردم ارائه کرد. قرار است در چارچوب آن سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته و تحویل متقاضیان شود. سهم مازندران از این طرح سالانه ۳۸ هزار و در مجموع ۱۵۲ هزار خانه است