به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران، در آستانه هفته دفاع مقدس، نشست سرهنگ پاسدار «محمد حسن سلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران با «قربانی» مسئول دفتر حفظ آثار در شهرستان سوادکوه امروز در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان مازندران […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران، در آستانه هفته دفاع مقدس، نشست سرهنگ پاسدار «محمد حسن سلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران با «قربانی» مسئول دفتر حفظ آثار در شهرستان سوادکوه امروز در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان مازندران برگزار شد.

سرهنگ پاسدار «سلامی» در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور ایثار، فداکاری و مجاهدت رزمندگان اسلام در جبهه‌های حق علیه باطل است، اظهار داشت: این هفته فرصت مناسبی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تکریم از رزمندگانی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه‌های بی‌نظیر و بی‌بدیلی خلق کردند.
وی از برگزاری بیش از ۱۵ هزار فعالیت و برنامه به مناسبت چهل‌وسومین سالگرد هفته دفاع مقدس در نقاط مختلف استان مازندران خبر داد.
سرهنگ پاسدار سلامی افزود: شهرستان سوادکوه نقش مهمی در انقلاب، دفاع مقدس و پس از آن داشته و امروز در ترویج و نشر ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس نیز پیشتاز است.
این مسئول با اشاره به اینکه در جنگ ترکیبی و نبرد رسانه‌ای دشمنان ترویج و نشر ارزش‌های اسلام، انقلاب و دفاع مقدس مجاهدت است، گفت: دفاتر شهرستان‌ها ظرفیت ارزشمندی در حوزه ترویج و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به شمار می‌آیند که در این عرصه مجاهدت‌های فراوانی داشتند.
وی تعداد شهدای گمنام استان مازندران را ۳۶۷ شهید اعلام کرد و با اشاره به اینکه ۸۱ یادمان در سراسر استان به همت مردم، مسئولان و خیرین ساخته شد، گفت: یادمان شهدای گمنام استان با همت مسئولان تا پایان سال جاری ساماندهی خواهد شد.

«قربانی» مسئول دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان سوادکوه نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت یادمان‌های شهدای گمنام این شهرستان به ساخت یادمان شهید گمنام زیراب اشاره کرد و گفت: ساخت یادمان شهید گمنام زیراب تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته است و برای افتتاح آن نیازمند مساعدت مسئولین هستیم.
انتهای پیام/