به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، احمد سعادت در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز ملی بانکداری اسلامی به وام های پرداختی در کمیته امداد تا پیش از سال ۱۳۹۵ و تاسیس صندوق امداد ولایت اشاره کرد و گفت: با مجوز بانک مرکزی و براساس ضرورتی که احساس میشد در تمامی استان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، احمد سعادت در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز ملی بانکداری اسلامی به وام های پرداختی در کمیته امداد تا پیش از سال ۱۳۹۵ و تاسیس صندوق امداد ولایت اشاره کرد و گفت: با مجوز بانک مرکزی و براساس ضرورتی که احساس میشد در تمامی استان ها با یک شعبه مرکزی و به تعداد تمام ادارات اجرایی در شهرستان ها باجه صندوق امداد ولایت افتتاح شد.

سعادت بیان داشت: جامعه هدف صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مددجویان و نیازمندان جامعه هستند که بر اساس سرفصل ها و منابع به افراد تسهیلات پرداخت می شود.

وی به پرداخت ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومات تسهیلات تا پیش از سال ۱۳۹۵ اشاره کرد و گفت:بر اساس حوزهای تخصصی در ۴ سرفصل وام: حمایتی (کارگشایی )، مسکن ، اشتغال و فرهنگی تسهیلات پرداخت می شود.

سعادت گفت: تا سقف ۱۰ میلیون تومان هیچ کارمزدی دریافت نمی شود واز ده میلیون تا سقف ۵۰ میلیون تومان ۳درصد کارمزد در کل دوره و تقسیط ۱۲ تا ۶۰ ماهه براساس نوع وام و شرایط دریافت می شود.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت گفت: سرفصل های وام در دو بخش وجوه اداره شده و منابع تسهیلاتی امدادی می باشد که در صورتی که خیری هر مبلغ سپرده گذاری نماید به همان اندازه از طرف صندوق به آن اضافه می شودوبه نیازمندان تسهیلات پرداخت می شود.

سعادت با اشاره به ویژگی مهم دیگر صندوق که بیمه مانده بدهکار است گفت: ما جزو معدود شعب هایی هستیم که در شعبه دیجیتال ما هم اکنون ۸ خدمت به مشتریان ارائه می شود.

سعادت به دو خدمت برجسته شعبه دیجیتال که افتتاح حساب و صدور کارت المثنی عضو شبکه شتاب اشاره کرد و گفت: اینترنت بانک، تلفن بانک و موبایل بانک از دیگر خدمات شعبه دیجیتال است.

سعادت گفت: در صندوق امداد ولایت سه نوع کارت شامل کارت هدیه ، کارت بن غیر نقدی و کارت سپرده گذاری صادر می شود و هم اکنون روزانه بین ۷۰ تا ۱۰۰کارت صادر می شود ودر کشور سومین بانک صادر کننده کارت شتاب هستیم.

سعادت با اشاره به الگوی جدید صندوق و تغییر ادبیات کارمزد به مزد کارگفت: در پرداخت تسهیلات ما فقط هزینه پرداخت وام را که بسیار کم است به عنوان مزد کار دریافت میکنیم.

وی گفت: از اول هفته آینده سیستم مدارک دستی حذف و تمام خدمات به صورت الکترونیکی ارائه می شود

سعادت بیان داشت: ما علاوه بر صندوق امداد ولایت دو خط اعتباری در بانک مهر و رسالت داریم که در ۵ ماه امسال نزدیک به ۳۳ میلیارد تومان خط اعتباری از بانک مهر گرفته ایم.

وی با اشاره به اینکه در ۵ ماه سال ۱۴۰۲ به ۲۱۶۷ نفر وام پرداخت شد که ۱۸۸۰ وام در حوزه حمایتی بوده است گفت: ما کمترین هزینه در حوزه خدمات دهی را دریافت میکنیم و در ۵ سال اخیر قریب به ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جایزه خوش حسابی از بانک مرکزی و سال قبل نیز ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از بانک مرکزی جایزه خوش حسابی در تراز مالی ودر نوع رفتار دریافت نمودیم.