به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ استاندار مازندران، گفت: باید برنامه های نشاط آور و امیدبخش در مدارس با روش های هنری عملیاتی شود. سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران، افزود: مدیران برای گسترش فضای نشاط آور در مدارس از ظرفیت دانش آموزان، مربیان و حتی والدین بهره گیری کنند. وی […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ استاندار مازندران، گفت: باید برنامه های نشاط آور و امیدبخش در مدارس با روش های هنری عملیاتی شود.

سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران، افزود: مدیران برای گسترش فضای نشاط آور در مدارس از ظرفیت دانش آموزان، مربیان و حتی والدین بهره گیری کنند.
وی ادامه داد: مشارکت والدین در توسعه اهداف آموزش و پرورش ضروری است به همین دلیل انتخابات انجمن اولیاء و مربیان مدارس بسیار مهم است.
استاندار مازندران با بیان این که ترغیب و انگیزه مردم در مشارکت با اهداف آموزش و پرورش باید مورد توجه مدیران مدارس قرار بگیرد، ادامه داد: کارکردهای آموزش و پرورش در آگاهی به مردم و شفاف سازی در ارایه خدمات بسیار مهم است.
حسینی پور به تشکیل هیات اندیشه ورز در مدارس مازندران، اشاره کرد و بیان داشت: از همه ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی و فکری فعال و پویا در این هیات استفاده شود.
وی متوسط حضور و در اختیار داشتن دانش آموزان در مدارس را ۶ ساعت دانست و افزود: باید برای مسایل اجتماعی دانش آموزان برنامه داشته باشیم، داشتن اجتماعیی فاقد آسیب های اجتماعی به کارکرد صحیح آموزش و پرورش وابسته است.
نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر این که هوشمندسازی در ارایه خدمات به مردم اولویت برنامه‌های استان است، گفت: آموزش و پرورش استان باید این طرح را در اسرع وقت آماده کند.
وی به اهمیت حضور خیرین مدرسه ساز در مازندران اشاره کرد و گفت: خیرین استان در امر مدرسه سازی به خوبی مشارکت دارند و همواره قدردان آنان هستیم.
حسینی پور با بیان این که آمار فرسودگی و تخریبی ۳۵ درصد مدارس مازندران  آمار مطلوبی نیست، افزود: همه دستگاه های اجرایی به خصوص شهرداری ها باید با خیرین مدرسه ساز همکاری همه جانبه داشته باشند.
استاندار با اظهار این نکته که مدیران برای حل مشکلات و آسیب های اجتماعی دانش‌آموزان طرح و راهبرد ارایه بدهند، گفت: به طور یقین خیرین مدرسه ساز هم برای حل این مسایل مشارکت جدی تری خواهند داشت.
وی حل مسایل ایاب و ذهاب و سرویس های دانش آموزان را ضروری دانست و گفت: این موضوع باید مورد توجه فرمانداران و شهرداران قرار بگیرد