به گزارش نکته آنلاین؛ احمد وحیدی وزیر کشور در سفر یک روزه خود به مازندران با همراهی حسینی پور استاندار و مدیران استانی و شهرستانی از واحد زنجیره ای تولید گوشت مرغ ساوانا در شهرستان گلوگاه بازدید کرد. همچنین در جلسه وبیناری، با دستور احمد وحیدی وزیر کشور عملیات اجرایی احداث واحد یک میلیون و […]

به گزارش نکته آنلاین؛ احمد وحیدی وزیر کشور در سفر یک روزه خود به مازندران با همراهی حسینی پور استاندار و مدیران استانی و شهرستانی از واحد زنجیره ای تولید گوشت مرغ ساوانا در شهرستان گلوگاه بازدید کرد.

همچنین در جلسه وبیناری، با دستور احمد وحیدی وزیر کشور عملیات اجرایی احداث واحد یک میلیون و پانصد هزار قطعه ای مرغ گوشتی ساوانا در بهشهر نیز آغاز شد.

دکتر وحیدی وزیر کشور با اشاره به اینکه تولید گوشت مرغ یکی از نیازمندی های اساسی بوده و سرمایه گذاری در تولید مواد غذایی بسیار مهم است اظهار کرد:  تلاش های ارزشمند سرمایه گذار مجموعه بزرگ زنجیره ای ساوانا جای تقدیر است که متعهدانه و با مسئولیت در راستای تولید گوشت مرغ کشور با ارائه کار با کیفیت و خیلی خوب تلاش میکنند.

دکتر طهماسبی سرمایه گذار این مجموعه بزرگ زنجیره ای نیز در آیین کلنگ زنی واحد بهشهر گفت : این واحد تولیدی در زمینی به وسعت ۴۰ هکتار و با اشتغالزایی ۵۰۰ نفر، ظرفیت تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه در هر دوره را دارد که با سرمایه گذاری ۷۵۰۰ میلیارد ریال در طی مدت یکسال احداث خواهد شد و با افتتاح آن ظرفیت تولید مرغ در مازندران افزایش قابل توجهی خواهد یافت و تاثیر به سزایی در تولید ناخالص ملی خواهد داشت.

لازم به ذکر است ؛ مجموعه بزرگ زنجیره ای تولید گوشت مرغ ساوانا در حال حاضر با تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ سالم و با کیفیت یکی از برترین برندهای مواد غذایی کشور است، ارکان زنجیره شامل مجتمع دامپزشکی (کلینیک، آزمایشگاه، داروخانه)، واحدهای مرغ مادر گوشتی، کارخانه دان، کارخانه کشتار مرغ، شامل خط کشتار، قطعه بندی، بسته بندی، فرآوری، تونل انجماد، سردخانه، تصفیه خانه، تولید پودر گوشت و فروشگاه های زنجیره ای است.

ظرفیت کارخانه کشتار مرغ این واحد به استناد پروانه بهره برداری، ۱۲۰ هزار قطعه در روز است.