به گزارش نکته آنلاین مازندران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، سید محمد حسینی در سفر به آمل همراه با معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران و نماینده مردم آمل در مجلس یازدهم به کارگاه پروژه سد هراز رفت و پیگیر آخرین اقدامات انجام شده پیرامون این طرح مهم […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، سید محمد حسینی در سفر به آمل همراه با معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران و نماینده مردم آمل در مجلس یازدهم به کارگاه پروژه سد هراز رفت و پیگیر آخرین اقدامات انجام شده پیرامون این طرح مهم تأمین آب مازندران شد.
به گفته معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران، حسینی در این بازدید علاوه بر مشاهده اقدامات انجام شده و پیشرفت فیزیکی سد، درباره مسائل و مشکلات پیرامون ساخت بزرگترین سد مازندران با مسئولان مرتبط این طرح گفت‌وگو کرد.
افراسیاب میرزایی درباره این بازدید گفت: در بازدید دکتر حسینی از کارگاه سد هراز علاوه بر تشریح روند اجرایی طرح و همچنین ارائه گزارشی از افزایش سرعت اجرای طرح در دولت سیزدهم، برخی مسائل و موانع پیش روی پروژه نیز مطرح شد تا توسط معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به صورت ویژه مورد پیگیری قرار گیرد.
وی افزود: مواردی از جمله ضرورت افزایش اعتبارات و تسریع در کمک به رفع معضل محل دپوی زباله عمارت در محور هراز در این بازدید به طور جدی مطرح شدند و مورد توجه قرار گرفتند.
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: در پایان این بازدید نیز به پیشنهاد معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مقرر شد اولویت‌های مد نظر پروژه بزرگ سد هراز در قالب نامه‌ای به دفتر معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ارسال شود تا فرآیند پیگیری برای رفع موانع پیش روی اجرای این سد تسریع شود.
عملیات اجرایی سد هراز در سال ۱۳۸۹ و عملیات اجرایی جاده جایگزین در سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود.
این سد از نوع خاکی با هسته رسی به ارتفاع ۱۵۰ متر با ظرفیت ۶۵۰ میلیون متر مکعب است که در زمان بهره‌برداری آب مورد نیاز حدود یکصد هزار هکتار از زمین‌های دشت هراز و آب آشامیدنی یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را در پنج شهرستان مرکزی مازندران تامین می‌کند