به گزارش نکته آنلاین؛میثم معافی درآخرین روز از هفته دولت ودر آستانه روز بانکداری اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: حرکت اجتماعی ما در حوزه خیر و احسان به واسطه حضور بی نظیر مردم تبدیل به یک جنبش بزرگ اجتماعی شده و اکنون ۵۰۰ هزار نفر عضو فعال شبکه خیر و احسان […]

به گزارش نکته آنلاین؛میثم معافی درآخرین روز از هفته دولت ودر آستانه روز بانکداری اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: حرکت اجتماعی ما در حوزه خیر و احسان به واسطه حضور بی نظیر مردم تبدیل به یک جنبش بزرگ اجتماعی شده و اکنون ۵۰۰ هزار نفر عضو فعال شبکه خیر و احسان کمیته امداد مازندران هستند.

وی با اشاره به اینکه در پشت صحنه بانکداری اسلامی سوداگری وسود مالی و تجارت نیست افزود: سپرده گذارن صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خیرین و خیر اندیشانی هستند که بافکر برطرف نمودن مشکلات نیازمندان و محرومان در ماه مبارک رمضان ۸ میلیارد تومات اعتبار برای قرض الحسنه اهدا نمودند‌.

وی سنت نبوی قرض الحسنه را در جامعه سازی ، تعادل و تعامل جامعه مهم دانست و گفت: در اسلام به قرص الحسنه بیش از صدقه به دلیل حفظ کرامت نیازمند بیشتر تاکید شده است.

معافی سیاست راهبردی کمیته امداد را توانمند سازی برشمرد و گفت: با پرداخت تسهیلات کار و تلاش شکل میگیرد و بر همین اساس تسهیلات اشتغال ما در سالجاری هزار و پانصد میلیارد تومان برای ایجاد ۱۶ هزار و پانصد فرصت شغلی است.

مدیر کل کمیته امداد با اشاره به اینکه امسال ۱۵۳۷ مسکن در دستور کار کمیته امداد قرار دارد بیان داشت: در هفته دولت ۲۰۰ مسکن افتتاح و ۲۰۰ مسکن جدید کلنگ زنی شد.

وی به ۱۱۵۰۰ مستاجر در استان اشاره کرد و گفت: ۸۷ میلیارد تومان ودیعه مسکن تا پایان شهریور ماه باید پرداخت شود .

وی خدمات احداث مسکن ، تعمیر و تکمیل فضای جانبی در دوسال گذشته را ۲۴۱۶ مورد برشمرد و گفت با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان این خدمات به نیازمندان ارائه شد.

معافی با بیان اینکه در سه ماموریت مهم کمیته امداد ، مسکن، اشتغال و ازدواج قرض الحسنه نقش مهمی را ایفا میکند اظهار داشت: ۳ هزار و دویست میلیارد تومان در سال گردش مالی کمیته امداد مازندران است که یک سوم آن از طریق کمک های مردمی تامین می گردد.

معافی با اشاره به اینکه ۸۲ هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت:ماهیانه ۶۵ میلیارد تومان مستمری پرداخت می شود که بخشی از نیاز مددجویان را برطرف میکند که بخش مهمی توسط شبکه مردمی تامین می شود.

مدیر کل کمیته امداد مازندران به در پیش بودن جشن عاطفه ها اشاره کرد و گفت: پیش بینی ما در جشن عاطفه ها رشد ۱۰۰ تا ۱۴۰ درصدی همانند پویش های دیگر است و امسال منابعی که از جشن عاطفه ها جذب می شودتوزیع آن از محله و مدرسه انجام خواهد شد.

معافی گفت: ۸۵ هزار خیر از دانش آموزان حمایت میکنند و سرانه خدمت به دانش آموزان یک میلیون و دویست هزار تومان است که جزو رتبه یک تا سه کشور در سرانه ارائه خدمات دانش آموزی هستیم

وی با اشاره به ۹۵۶۱ عملکرد حجمی کمیته امداد در حوزه درمان گفت:به ۳۲۰۰ بیمار صعب العلاج و زمنیگیر خدمات درمان ارائه می شود.

معافی با بیان اینکه ۷۰۰ دانش آموز در مدارس غیرانتفاعی و هیئت امنایی مدارس همدل به صورت رایگان تحصیل میکنند افزود: امسال ۶۲۷ نفر از مجموعه حائزین رتبه کنکور بودند که ۸ نفر از آنان رتبه سه رقمی و ۳۹ نفر رتبه چهار رقمی کسب نمودند.

وی به اهدا ۳۸۲۰ جهیزیه به نوعروسان و کمک هزینه ازدواج در دوسال گذشته اشاره کرد و گفت: ۱۲۸۸۶ لوازم ضروری زندگی نیز توزیع شد.

معافی به فعالیت ۱۱۰۰ شورای زکات روستایی استان با درآمد ۱۱۰ میلیارد تومان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: چشم انداز ما فعال شدن ۳۱۰۰ شورای زکات و ۱۰۰۰ میلیارد تومان خدمات از شبکه نیکوکاری مردمی است.