به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ احمد وحیدی شامگاه سه شنبه در جریان بازدید از نیروگاه زباله سوز ساری، میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح را ۸۵ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: کمبود اعتبار از عمده مشکلات فراروی این طرح است که تلاش می شود با تامین منابع مالی مورد نیاز این مشکل رفع شود. […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ احمد وحیدی شامگاه سه شنبه در جریان بازدید از نیروگاه زباله سوز ساری، میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح را ۸۵ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: کمبود اعتبار از عمده مشکلات فراروی این طرح است که تلاش می شود با تامین منابع مالی مورد نیاز این مشکل رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل نیروگاه زباله سوز ساری در کمترین زمان ممکن تامین تا این طرح در زمان مقرر تکمیل و به بهره برداری برسد.
وزیر کشور از پیمانکار این طرح نیز خواست برای تکمیل نیروگاه زباله سوز ساری اهتمام بیشتری داشته باشد.
پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی و نصب ۸۰ درصد تجهیزات نیروگاه زباله سوز ساری در مدت ۲ سال اخیر نمادی از عمل دولت سیزدهم در تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی است که به گفته مسوولان امر در آینده نزدیک این طرح در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نیروگاه زباله سوز ساری طرحی که پیشتر به عنوان نمونه ای از واحدهای راکد با پیشرفت فیزیکی پایین از آن نام برده می شد و تکمیل نشدن آن به پایِ ثابت اکثر گپ و گفت های مسوولان و مدیران مبدل و امیدی به اجرایی شدن آن وجود نداشت.
اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم و باز شدن پایِ مسوولان ارشد کشور برای پیگیری روند اجرای طرح های راکد و نیمه تمام در نقاط مختلف کشور به اجرای این طرح امیدی دوباره بخشید و محل اجرای آن به کارگاه سازندگی و ساخت و ساز مبدل شد به طوری که در همین مدت ۲ سال اخیر با اقداماتی که انجام شد ۵۰ درصد به پیشرفت فیزیکی آن اضافه شد و روند بهره برداری نیروگاه رو به انتها است.

عملیات ساخت نیروگاه ۴۵۰ تُنی زباله سوز ساری سال ۱۳۸۸ شروع شد تا بار گزاف حمل چندین دهه ای زباله‌های مرکز استان مازندران به دیگر مناطق و همچنین مشکلات زیست محیطی آن برداشته شود.

اما این صحبت ها در این بازدید در حد حرف باقی ماند و کار اجرایی خاصی روی نداد.

با این حال در هفدهمین سفر عالی‌ترین مقام اجرایی کشور در قالب سفر استانی به مازندران، آیت الله رئیسی در بازدید از نیروگاه‌ زباله‌سوز ساری دستور راه‌اندازی این طرح زیست محیطی را در کمترین زمان ممکن ارایه و همچنین معاون اول خود را مامور کرد تا قبل از پایان سال موضوعات مربوط به زباله‌سوزها را سروسامان دهد.
این طرح که تا قبل از سفر استانی رئیس جمهور در بیستم اسفند ۱۴۰۰، ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی و همچنین ۵۱ درصد تجهیزات آن هم خریداری شده بود، اما اکنون براساس آمار فرماندار ساری پیشرفت فیزیکی طرح نیروگاه زباله سوز ساری بعد از گذشت ماهها از پایان این سفر، بنا به اعلام مسولان ارشد عمرانی مازندران اکنون در بخش ساخت پیشرفت فیزیکی و بخش تجهیزات رشد چشمگیری دارد و پیش بینی می شود این طرح مهم زیست محیطی استان تا پایان امسال تکمیل و بهره برداری شود