به گزارش نکته آنلاین مازندران؛ رویداد ملی گردشگری مازندران با محوریت روسیه و کشورهای حوزه CIS و با هدف معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های حوزه گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی با حضور استاندار مازندران، نائل رییس کمسیون گردشگری مجلس، نمایندگان مجلس و مهمانان خارجی از کشورهای روسیه، قرقیزستان، ترکمنستان و قزاقستان در […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران؛ رویداد ملی گردشگری مازندران با محوریت روسیه و کشورهای حوزه CIS و با هدف معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های حوزه گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی با حضور استاندار مازندران، نائل رییس کمسیون گردشگری مجلس، نمایندگان مجلس و مهمانان خارجی از کشورهای روسیه، قرقیزستان، ترکمنستان و قزاقستان در هتل میزبان بابلسر در حال برگزاری است.

گردشگری سلامت، گردشگری روستایی و بوم گردی، فرصت های سرمایه گذاری، صنایع دستی فاخر، گردشگری فرهنگی و تاریخی، گردشگری خلاق و ماجراجویانه و نیز گردشگری کشاورزی و طبیعت گردی از محورهای این رویداد ملی است.

صادق برزگر مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران مازندران با اشاره به سفر استاندار به روسیه و دستاورد‌های ارزشمندی که در ابعاد مختلف اقتصادی و گردشگری به همراه داشته باعث شد در تیرماه امسال به دستور استاندار مازندران رویداد بین المللی گردشگری در بابلسر در راستای همین سفر با لغو روادید گروهی با موضوع گردشگری برگزار شود .

وی افزود : در این راستا ۲۳ جلسه تخصصی و ۵۰ جلسه ستادی برگزار شد که در قالب برنامه چهار روزه در حال برگزاری است.

این مسئول بیان کرد: لغو روادید برای گردشگران کشور روسیه و حوزه کشورهای ( CIS) از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد است.

برزگر اظهار کرد: نمایشگاه صنایع دستی با ۳۵ غرفه و پنل تخصصی و جشنواره غذاهای بومی با ۴۳ نوع غذای محلی نیز در حاشیه این رویداد مهم فرهنگی و گردشگری برگزار خواهد شد.

خاطر نشان می‌شود؛ رویداد ملی گردشگری مازندران با محوریت روسیه و کشورهای حوزه CIS از پنجم مهر الی ۸ مهر ماه در هتل میزبان شهرستان بابلسر در مال برگزاری است.