به گزارش نکته آنلاین ؛ سیدمحمود حسینی‌پور عصر روز دوشنبه همزمان با شانزدهمین سفر شهرستانی به سوادکوه در جمع اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران و مردم در روستای ارات‌بن شهرستان سوادکوه با بیان اینکه روستاها نماد ارزش‌های انسانی و نماد پیشرفت محسوب می‌شوند، گفت: آیت الله فقید نظری مورد عنایت امامین انقلاب بودند که […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ سیدمحمود حسینی‌پور عصر روز دوشنبه همزمان با شانزدهمین سفر شهرستانی به سوادکوه در جمع اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران و مردم در روستای ارات‌بن شهرستان سوادکوه با بیان اینکه روستاها نماد ارزش‌های انسانی و نماد پیشرفت محسوب می‌شوند، گفت: آیت الله فقید نظری مورد عنایت امامین انقلاب بودند که امام راحل پیامی را که کم‌نظیر است و بیانگر عظمت منطقه است برای آیت‌الله نظری و مردم منطقه ارسال کردند و آیت‌الله صالحی مازندرانی و شهید مظلوم آیت الله سلیمانی و مرحوم علیزاده که مظهر اخلاق و مورد وثوق آیت‌الله جنتی بود و شخصیت‌های بزرگ در شهرستان اثر داشتند و مردمی دارای شخصیت بزرگ و انقلابی هستند.

استاندار مازندران با بیان اینکه نتوانستیم موقعیت استراتژیک جغرافیایی سوادکوه که در کریدور شمال- جنوب قرار دارد و سال‌ها مسافر در آن تردد می‌کند را به جایگاه اصلی خود برسانیم، افزود: نتوانستیم در این شهرستان به خوبی اشتغال ایجاد کنیم؛ درصورتی که در برخی کشور‌ها، طبیعت و دهکده و دریاچه مصنوعی ایجاد می‌کنند تا مقصد گردشگری و درآمدزایی شود اما ما در شهرستان سوادکوه این امکانات الهی را دراختیار داریم.

حسینی‌پور با اشاره به اینکه محرومیت‌زدایی از محوری‌ترین شعارها و سیاست‌های دولت سیزدهم است و بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان در این ۲ سال برای گازرسانی منطقه هزینه شد، خاطرنشان کرد: فعالیت‌هایی که در روستاها انجام می‌شوند قابل قیاس با گذشته نیست و سالمندان درباره جاده و ارتباط و سایر خدمات انجام شده به نسل جدید اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین خلا ما عدم اشتغال پایدار در روستاهاست که با وجود امکانات مختلف شاهد مهاجرت هستیم، افزود: توانمندسازی اقتصاد روستاها سیاست محوری دولت است که هر روستایی در مازندران باید به مقصد گردشگری تبدیل و با آن انتقال تمدن مازندران به ایران انجام شود که نیازمند پیوست فرهنگی است.

استاندار مازندران، با بیان اینکه توسعه بافت‌های روستایی متناسب با نیاز روستا مورد تاکید است، گفت: سکونت در روستا شرط اول خدمات‌دهی برای اشتغال است.

استاندار مازندران، گفت: ۳۵۰ میلیون تومان ۲۰ ساله برای ساخت مسکن در روستا برای مهاجرت جوانان به روستا برنامه‌ریزی شد و تجهیز روستا به کشاورزی صنعتی از اولویت‌های ماست.

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم همه زیرساخت‌ها را برای تحول مازندران برنامه‌ریزی می‌کنیم، افزود: بزرگترین اتفاق برای مازندران به شرط بهره‌برداری مناسب، مناطق آزاد است و رشد اقتصادی به چهار و یک درصد و امسال برای هشت درصد اقتصادی برنامه‌ریزی کردیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه نرخ تورم در ۱۳ سال بیشتر از نرخ تورم کشور بود ولی در دولت سیزدهم ۵ درصد نرخ تورم کاهش پیدا کرد، یادآور شد: به ریل برگشتن اقتصاد مازندران تا دو سال زمان می‌خواهد و جراحی اقتصادی دولت آهسته‌آهسته در زیرساخت‌ها خود را نشان می‌دهد.

وی افزود: امسال بنیاد مسکن ۱۳ و‌ نیم میلیارد تومان در شهرستان سوادکوه هزینه کرد و ۷ میلیارد برای زیرساخت‌های روستایی قرار دادیم تا روستا مولد شود و جوانان باید به پای کار بیایند.

استاندار مازندران، عنوان کرد: برای رفت و آمد عمومی طرحی را در حال تدوین داریم که هزار دستگاه ون از وزارت کشور بگیریم تا در اختیار روستا و‌ گردشگری قرار گیرد.

حسینی‌پور، خاطرنشان کرد: کاری که نتوانیم را قول نمی‌دهیم و آنچه قول دادیم انجام می‌دهیم و ۵۰ تا ۹۰ درصد مصوبات شورای اداری سفر استاندار در شهرستان‌ها اجرایی شد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه ۲ میلیارد تومان برای ۶۰ روستای بخش مرکزی در اختیار بخشدار با هماهنگی فرماندار قرار می‌گیرد تا برای آبادانی روستا هزینه شود، افزود: برای مدیریت مناطق رانشی و سیلابی، مدیر ستاد مدیریت بحران برای تثبیت مناطق رانشی و هدایت آب‌های سطحی برنامه دارد و ایجاد سایت‌های جدید ارتباطی چند سایت برای پوشش کامل و روان ارتباطی برنامه‌ریزی می‌شود و اختصاص استقرار آمبولانس ۱۱۵ در منطقه مصوبه خواهد شد.

وی گفت: قانونی که در کشور مصوب می‌شود برای برخی مناطق تبصره و انعطاف داشته باشد تا مردم دچار مشکل نشوند و برای نهضت آب‌رسانی در روستاهای مازندران در تفاهم‌نامه‌ای که با قرارگاه امام حسن مجتبی داریم اجرایی می‌کنیم.

حسینی‌پور افزود: برای اولین بار ۱۷۰ روستای سوادکوه توسط مدیران کل استان از نزدیک شناسایی و بررسی می‌شود