به گزارش نکته آنلاین ؛ احسان آهنگر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره ها و رویدادها می تواند به پویایی در حوزه رسانه کمک نماید؛ اظهار کرد : استان مازندران به عنوان قطب گردشگری کشور و به جهت وجود موهبت های الهی یک فرصت طلایی را در خود […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ احسان آهنگر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره ها و رویدادها می تواند به پویایی در حوزه رسانه کمک نماید؛ اظهار کرد : استان مازندران به عنوان قطب گردشگری کشور و به جهت وجود موهبت های الهی یک فرصت طلایی را در خود قرار داده که باید از ظرفیت گردشگری استان در ارتقا و توسعه حوزه های فرهنگی و رسانه ای استفاده کرد.

وی افزود : نیاز است با یک برنامه ریزی دقیق و علمی و یک نگاه مطلوب راه های ارتقای صنعت گردشگری را حفظ کنیم و در حوزه های فرهنگی و اقتصادی از ظرفیت گردشگری استفاده کنیم.

این مسئول بیان کرد : فعالان رسانه در یک تعامل رسانه ای مناسب به گردشگری کشورهای حاشیه خزر کمک کنند.

آهنگر با اشاره به اینکه نیاز است که در حوزه گردشگری مطالعات تخصصی داشته باشیم گفت: رسانه ها با استفاده از همه ظرفیت ها کلیدی ترین نقش در توسعه مدیریت شهری دارند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطر نشان کرد : تعامل رسانه و گردشگری باید دوسویه باشد و ضرورت برگزاری جشنواره هایی مانند خزر را داخل کشور می دیدیم.

این مسئول با بیان اینکه توزیع عادلانه حمایت ها باید صورت بگیرد یادآور شد : در بحث جریان سازی رسانه‌ای در موضوعات مختلف نیازمند یک شبکه رسانه‌ای قوی هستیم و اگر جبهه متحد رسانه‌ای اتفاق بیفتد مولفه‌ قدرت ایجاد می‌شود .

آهنگر اظهار کرد : سند فرهنگی استان و بحث ساماندهی فعالیت رسانه‌ای از اولویت‌های پنجگانه فرهنگی است که در نشست اختصاصی این رویداد از وزیر مطالبه خواهیم کرد.

وی با اشاره به ارسال ۳۵۱ اثر به دبیرخانه جشنواره خزر گفت:در بخش اصلی ۳۳۰ اثر دریافت شده که به تفکیک خبر: ۴۰ اثر، گزارش: ۱۱۴ اثر، عکس: ۴۲ اثر، مصاحبه: ۳۶ اثر، چند رسانه‌ای: ۲۸ اثر، مقاله و یادداشت: ۵۳ اثر، صفحه آرایی و طراحی: ۱۲ اثر و کاریکاتور و طنز: ۵ اثر می باشد، و یادآورشد: همچنین در بخش ویژه با موضوع مدیریت شهری چالوس، توسعه عمرانی و گردشگری ۲۱ اثر دریافت شده است.

این مسئول افزود :  ۱۰۲ نفر در سایت جشنواره ثبت نام کردند که از استان البرز ۲ نفر، استان تهران ۵ نفر، استان گلستان ۵ نفر، استان خراسان رضوی ۱ نفر، استان گیلان ۲۰ نفر و استان مازندران ۶۹ نفر می‌باشند که از این تعداد ثبت نامی ۸۹ نفر با ارسال اثر در این جشنواره شرکت کردند.

یادآور میشود ؛ آیین اختتامیه این جشنواره پنج شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۸ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به میزبانی چالوس برگزار میشود و دبیرخانه این جشنواره با مشارکت خانه مطبوعات استان ، فرمانداری، شورای اسلامی و شهرداری چالوس است.

شایان ذکر است ؛در این نشست خبری حق شناس رییس سازمان بسیج رسانه استان، یزدانی رییس اداره مطبوعات و اطلاع رسانی، مدانلو رییس حوزه مدیریت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حاجی پور مسوول روابط‌ عمومی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و جویباری عضو هیات مدیره خانه مطبوعات مازندران حضور داشتند.