به گزارش نکته آنلاین جاده کرج – چالوس به طول حدود ۱۶۰ کیلومتر از آنجایی که نیمی از آن در حوزه جغرافیایی شهرستان چالوس واقع شده و به کندوان شهرت دارد از دیرباز تاکنون این محور به علت گذر از میان رشته کوه های صخره ای البرز در نقاطی آبستن حوادثی نظیر ریزش سنگ و […]

به گزارش نکته آنلاین جاده کرج – چالوس به طول حدود ۱۶۰ کیلومتر از آنجایی که نیمی از آن در حوزه جغرافیایی شهرستان چالوس واقع شده و به کندوان شهرت دارد از دیرباز تاکنون این محور به علت گذر از میان رشته کوه های صخره ای البرز در نقاطی آبستن حوادثی نظیر ریزش سنگ و رانش کوه بوده و بر اثر این حوادث غم انگیز شمار زیادی از عابران سواره رو را به کام مرگ کشانده است.

اگرچه در تابستان امسال به صورت دوره ای چندین بار عملیات لق گیری سنگ ها در نقاطی نظیر کمر زرد و هریجان انجام گرفت منتهی به علت آمد و شد زیاد خودرو ها فرصت برای ایمن سازی کامل مسیر فراهم نشد.

اعتبار ایمن سازی کامل این محور با انعقاد قرارداد با ۲ پیمانکار انجام گرفته و امضا شده و از روز دوشنبه هفته جاری عملیات نصب کالری، فنس کشی و لق گیری سنگ ها در این محور را آغاز می شود.

اطلاع رسانی لازم در هفته پیش برای اعمال محدودیت ترافیکی و انسداد مسیر در برخی از روزهای هفته به مدت یک ماه انجام گرفته و از این بابت برای عملیاتی شدن این طرح مشکلی برای پیمانکاران وجود ندارد.

طبق گزارش اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان چالوس این محور از ۲۳ مهر ماه تا ۲۴ آبان ماه سال جاری در ساعاتی از روز برای ایمن سازی مسدود می شود.

قرار است عملیات لق گیری، نصب توری و کالری از کیلومتر ۵۱ تا کیلومتر ۶۹ این محور واقع در محدوده سیاه بیشه تا پل زنگوله انجام گیرد.

این محور برابر اعلام مسوولان مرتبط و در روزهای یکشنبه و دوشنبه حوالی ساعت ۶ صبح تا ۱۸ عصر و در روز چهارشنبه حوالی ساعت ۶ تا ۱۲ ظهر به روی عابران سواره رو مسدود خواهد شد.

پلیس راه استان هم روز گذشته طی گزارشی به رانندگان و مسافران توصیه کرده در این بازه زمانی که محدودیت های ترافیکی اعمال می شود از مسیرهای جایگزین هراز و سوادکوه استفاده کنند.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران هم با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰- ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه های استان است.