به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران : گروه گردشگری کشور روسیه و کشور‌های همسایه در نخستین روز بازدید از جاذبه‌های مازندران ابتدا به بازار میوه و تره‌بار و بازار ماهی فروشان (ولی عصر) بابلسر رفتند و پس از آن به امامزاده ابراهیم و گلزار شهدای بابلسر ادای احترام کردند. آن‌ها به رسم […]

آن‌ها به رسم ایرانیان با چادر وارد محوطه امامزاده ابراهیم شدند و نکته جالب ماجرا، اقامه نماز گردشگر مسلمان در صحن امامزاده بود.

بازدید از جاذبه‌های دریاکنار بابلسر، دیگر مقصد بازدید تیم گردشگری کشور‌های همسایه بود و پس از آن راهی مجموعه تاریخی عباس آباد شدند و مورد استقبال مدیران پایگاه و مجموعه شهرداری بهشهر و نماینده فرماندار قرار گرفتند.

ابتدا مدیریت پایگاه میراث جهانی عباس آباد ضمن تشریح تاریخچه این باغ جهانی برای گردشگران، آن‌ها از این مجموعه گران‌بها بازدید کردند.

شهردار بهشهر نیز ضمن خوش‌آمدگویی و اهدای هدیه یادبود به گردشگران، گفت: با توجه به اینکه بهشهر دارای بنا‌ها و دوره‌های تاریخی است، انتظار داریم در آینده، ارتباط بیشتر در حوزه دریای خزر و تجارت در کنار گردشگری داشته باشیم.

گردشگران خارجی نیز پس از بازدید از مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر، آن را مجموعه‌ای بسیار زیبا و جذاب ارزیابی کردند که زیبایی‌های مسیر آن چشم نواز و دلنشین است.

آن‌ها همچنین اعلام کردند که جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی، و صنایع دستی مازندران، همچنین غذا‌های ایرانی و مازندرانی بسیار مورد توجه آن‌ها قرار گرفت.

گردشگران کشور‌های همسایه، جاذبه‌های مازندران را بسیار زیبا و دیدنی ارزیابی کردند و گفتند: خوشحالیم که جزو اولین مسافران پرواز بدون ویزا به ایران هستیم و از استان همسایه خود مازندران دیدار می‌کنیم.

به گفته آن‌ها، مازندران استانی سرسبز، متنوع و تاریخی است و تاکید کردند پس از بازگشت به کشور‌های خود از زیبایی‌ها و جاذبه‌های این استان خواهند گفت و حتماً از گردشگران و علاقمندان فرهنگ ایرانی می‌خواهند که به این کشور و استان مازندران سفر کنند.

آن‌ها همچنین ابراز امیدواری کردند در آینده نزدیک همکاری‌های خوبی در حوزه گردشگری با ایران و استان مازندران انجام دهند.

گردشگران خارجی، جاذبه‌های مازندران را بسیار حائز اهمیت خواندند و از ظرفیت‌های بالفعل گردشگری این استان سخن گفتند. ظرفیت‌هایی که نیاز به کار و توجه بیشتر برای جذب بیشتر توریست و عملکرد موفق‌تر دارد.