به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی ظهر امروز در دیدار مدیران اوقاف با نماینده ولی فقیه در مازندران، اظهار کرد: در سال‌های اخیر حدود ۱۱۰هزار سند اجاره موقوفات در استان منعقد شد، خدا را شاکریم که باوجود هجمه‌هایی که معاندین و دشمنان بر علیه نهاد مقدس وقف دارند، این مهم محقق شد. […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی ظهر امروز در دیدار مدیران اوقاف با نماینده ولی فقیه در مازندران، اظهار کرد: در سال‌های اخیر حدود ۱۱۰هزار سند اجاره موقوفات در استان منعقد شد، خدا را شاکریم که باوجود هجمه‌هایی که معاندین و دشمنان بر علیه نهاد مقدس وقف دارند، این مهم محقق شد.

وی از ثبت ۳۱۲ وقف جدید در استان خبر داد و گفت: واقفی داریم که ساختمانی در شهرستان نور به همراه مجتمع تجاری عروس دریا را برای بچه‌های یتیم کل کشور باعنوان بچه‌های آسمان وقف شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به وقوع وقف‌های جدید در استان مازندران، ادامه داد: وقف زمین کشاورزی برای کشف واکسن بیماری‌های جدید و ناشناخته اولین وقف بی‌نظیر در کشور بوده است، همچنین بعد از شهادت شهید فخری‌زاده فردی از منطقه چمستان نور کارخانه شالیکوبی و زمین کشاورزی به متراژ ۳هزار متر مربع را برای تبدیل انرژی هسته‌ای وقف کرد، در شهرستان بهشهر دکتر ملک‌پور پنج طبقه ساختمان را برای درمان کودکان نارس و بیمار وقف کرده است.

وی بیان کرد: اوقاف در امور عمرانی اجرای ۴۳۶ پروژه در بقاع متبرکه و آستان مقدس را در حال انجام دارد، در سال‌های اخیر ۳۰پروژه عمرانی موقوفات به ارزش ۴ هزار میلیارد ریال کلنگ‌زنی شده و اکنون هم حدود ۱۰ طرح سرمایه‌گذاری در حال اجراست.

حیدری از افزایش دو برابری درآمدهای اوقاف مازندران در ۶ ماهه سال جاری را خبر داد و تصریح کرد: بعد از شیوع کرونا ۲۱۵ هزار سبدهای معیشتی در سطح استان توزیع کردیم، طرح “یار دوازهم” نیز همچون طرح افق را داریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به وقف ده‌ها تجهیزات پزشکی مختلف، حمایت از تولید در بخش کشاورزی با مدیریت ۴۰۰هزار هکتار زمین، فعالیت‌های فرهنگی، استقرار موکب اوقاف و معرفی آن به‌عنوان موکب شاخص با توزیع ۶هزار پک در طول شبانه‌روز، اعزام زائراولی‌ها به حرم امام رضا (ع)، اعزام ۷۴ زائر اولی به کربلا، اهدای زمین برای اجرای طرح نهضت ملی در شهرهای گلوگاه و آمل، آزادی ۸۰ زندانی غیرعمد، اهدای جهیزیه به ارزش ۵میلیارد تومان، ساخت زائرسرا، ایجاد تحولات در سطح بقاع متبرکه و غیره اشاره کرد.

وی اعلام کرد: بحث بیمه خادمین در اواخر دولت قبلی قطع شد و به‌صورت آزاد پرداخت می‌شود و این موضوع در بحث باز بودن مساجد بین‌راهی اختلال ایجاد کرده است که درخواست پیگیری داریم.