به گزارش نکته آنلاین،  اسماعیل آرامجان معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران اظهار داشت: خدمات فرهنگی به افراد و خانواده های نیازمند و انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی از برنامه‌های این نهاد است و در همین راستا برای ۱۲۸۳۴ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد کلاس های آموزش خانواده برگزار شد.   وی افزود […]

به گزارش نکته آنلاین،  اسماعیل آرامجان معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران اظهار داشت: خدمات فرهنگی به افراد و خانواده های نیازمند و انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی از برنامه‌های این نهاد است و در همین راستا برای ۱۲۸۳۴ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد کلاس های آموزش خانواده برگزار شد.

 

وی افزود :هدف از برگزاری این آموزش ها تلاش در جهت اصلاح سبک زندگی و اندیشه در جامعه هدف، تقویت ایمان و اعتقاد به مبانی اسلام ، تحکیم و بالندگی نهاد خانواده ،تقویت احساس کرامت اجتماعی و برانگیختن عزت نفس و… است.

آرامجان محور این آموزش‌ها را مهارت های زندگی، مثبت اندیشی با رویکرد معنویت مداری، پیشگیری از اعتیاد بیان وتصریح کرد : زنان سرپرست خانوار مطلقه ، زوج های جوان، جوانان در آستانه ازدواج، دختران و پسران بازمانده از تحصیل،کودکان ۴تا ۷ سال، دانش‌آموزان، دانشجویان،طلاب،مستعدین اشتغال و خود کفایی و…از این آموزش ها بهره مند شدند.

 

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران گفت: در برنامه آموزش پیشگیری از اعتیاد ۵۱۴۲ نفر از مددجویان تحت حمایت و ۳۸۳ نفر از همکاران ، از خدمات آموزشی بهره مند شدند.

 

وی با بیان اینکه آموزش نقش اساسی و مهم در زندگی دارد گفت: برای ۶۹۰۱ نفر از جامعه هدف آموزش مهارت های اساسی زندگی شامل : عزت نفس، مهارت کنترل خشم، دوست یابی، خودشناسی ،مقابله بااسترس ،حل مسئله ،تصمیم گیری و… وهمچنین برای ۱۵۸۱ دانش آموز و دانشجو نیز آموزش های فرهنگ کار و تلاش و مهارت آموزی برگزار شد.

آرامجان گفت :درسال گذشته برای ۴۶۷ نفراز همسران جوان تحت حمایت ،آموزش های خاص زوج های جوان قبل از دریافت جهیزیه برگزار شد.

 

وی در مورد برگزاری دوره های آموزشی برای همسران جوان تحت حمایت این نهاد در استان تصریح کرد: افزایش سطح شناخت زوجین نسبت به زندگی مشترک، کسب آگاهی لازم در خصوص حقوق و تکالیف متقابل زوجین از منظر آموزه های دینی ،شناخت احکام اولیه خانواده ،آشنایی با اصول و مهارتهای زندگی لازمه زندگی مشترک و…از اهداف این دوره های آموزشی بوده است.