به گزارش نکته آنلاین ؛ سید حسین درویشی با اشاره به عملکرد این اداره کل در بخش آموزش بنگاه های اقتصادی طی ۶ ماه نخست امسال گفت: یکی از ابزارهای مهم تربیت نیروی انسانی، بخش آموزش های فنی و حرفه ای است که با ارائه مهارت های جدید به فراگیران آنها را برای ورود به […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ سید حسین درویشی با اشاره به عملکرد این اداره کل در بخش آموزش بنگاه های اقتصادی طی ۶ ماه نخست امسال گفت: یکی از ابزارهای مهم تربیت نیروی انسانی، بخش آموزش های فنی و حرفه ای است که با ارائه مهارت های جدید به فراگیران آنها را برای ورود به دنیای کسب و کار آماده می کنند و با توجه به این امر که تغییرات در دنیای کسب و کار و صنعت ، سطح نیازمندی ها و مهارت ها را تغییر داده ، لازمه پاسخگویی به این تغییرات, اجرای آموزش های مهارتی و ارتقاء سطح دانش و توانمندی شاغلین این بخش ها است.

وی با اشاره به عملکرد آموزش در صنایع و صنوف افزود: در این مدت هزار و ۴۶۸ نفر در ۲۹۰ حرفه، آموزش های مهارتی را فرا گرفتند و همچنین ۲ هزار و ۷۹۱ نفر مهارت آموز در محیط کار واقعی اصناف در هزار و ۴۶۱ دوره مهارتی شرکت کرده و آموزش های فنی و حرفه ای را کسب کردند.

این مسئول اظهار کرد : بر مبنای نظربه تسریع صدور مجوز در دولت سیزدهم، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با کوتاه کردن زمان و مسیر دستیابی به مجوزهای کسب و کار از ۱۱ مرکز جوار کارگاهی به ۱۵۹ مرکز جوار رسید.

درویشی دبیر شورای مهارت مازندران خاطر نشان کرد: امروزه به واسطه پیشرفت تکنولوژی تعداد مشاغل نو ظهور چند برابر شده است بنابراین در همین راستا نیاز به نیروهای متخصص در حوزه های مهارتی جدید بسیار بیشتر از گذشته به چشم می خورد و به دلیل جدید بودن مشاغل، این نیاز از طریق نیروهای با تجربه و کارکشته گذشته رفع نمی شود، چرا که مهارت این نیروی کار متناسب با صنعت گذشته است.

وی افزود: صنایع و اصناف در حال رشد به نیروهای جوان، تازه نفس و متخصص نیاز دارد. به همین دلیل حضور در دوره های آموزش فنی و حرفه ای بیش از گذشته اهمیت دارد.