تجلیل از بهورزان نمونه استان در سوادکوه/ نقش موثر بهورزان در شاخص مطلوب امروز قابل تقدیراست

  پرینت
تجلیل از بهورزان نمونه استان در سوادکوه/ نقش موثر بهورزان در شاخص مطلوب امروز قابل تقدیراست
شناسه خبر : 6700 | تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۰ | تعداد دیدگاه : ۰ |

 به گزارش نکته آنلاین و به نقل روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، آیین بزرگداشت روز بهورز و تجلیل از بهورزان نمونه با حضور رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران،  معاون بهداشتی دانشگاه و جمعی از پیشکسوتان حوزه سلامت و بهورزان به میزبانی شهرستان سوادکوه برگزار شد. دکتر محسن بارونی […]

 به گزارش نکته آنلاین و به نقل روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، آیین بزرگداشت روز بهورز و تجلیل از بهورزان نمونه با حضور رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران،  معاون بهداشتی دانشگاه و جمعی از پیشکسوتان حوزه سلامت و بهورزان به میزبانی شهرستان سوادکوه برگزار شد.

دکتر محسن بارونی رئیس مرکز مدیریت شبکه بهداشت وزارت بهداشت در این مراسم با بیان اینکه مازندران بیشترین خانه بهداشت را در کشور دارد، افزود: ۸۰ درصد بهورزان کشور در استان مازندران هستند  که عمده این بهورزان، خانم هستند.
رئیس مرکز مدیریت شبکه بهداشت وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه عمده طرح‌های ما از سوی بهورزان عملیاتی می‌شود، ادامه داد: امروز در مقطعی هستیم که باید نوع برخورد و آموزش ما باید متفاوت است.
این مسئول تاکید کرد: سالانه ۳۴۰ هزار مرگ داریم که عمده دلایل آن بیماری های غیر واگیردار و عمدتا بیماری‌های قلبی و فشار خون است.
وی افزود: با ارتباط موثری که با مردم دارید با جلسات محله‌محور، سواد سلامت مردم را ارتقا ببخشید.
دکتر فرهاد غلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این مراسم با بیان اینکه امروز بهانه‌ای برای تجلیل از بهورزان است و این فرصت را غنیمت می‌شماریم، افزود: آن زمینه علمی و عملیاتی که باعث شد که نظام شبکه بهداشت را نگارش و پیاده‌سازی کند بسیار با ارزش است و این مسئله کمک شایانی به ارتقای سلامت کشور کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با تاکید بر این که این شجره هر چه بارورتر شود اثرات و ثمرات آن را بیشتر و بیشتر خواهیم دید، ادامه داد: شاخص بسیار مطلوب امروز حاصل تلاش قابل تقدیر بهورزان استان است.
دکتر غلامی متذکر شد: طرح‌های فراوانی در کشور نوشته و ارائه می‌شود اما وقتی به مرحله اجرا می‌رسد ابتر می‌ماند اما بهورزان و خانه‌های بهداشت ما با تلاش بی‌وقفه خود این طرح را به شرایط مطلوب رساندند.
دکتر عباس علیپور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پرشکی مازندران بیان کرد:  بهورزان سربازان خط مقدم ما و خانه‌های بهداشت هستند و محصول ایده‌های خلاقانه و زحمات آنان منتج به خانه بهداشت شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه طی ۴ سال گذشته حدود ۵۵۰ بهورز دانشگاه بازنشسته شدند، ادامه داد: امسال برای ۳۱۸ بهورز را آگهی جذب دادیم.
دکتر علیپور تاکید کرد: علیرغم کاهش کمی بهورزان، درصد شناسایی بیماران و پوشش مراقبتی ما در مناطق روستایی ما افزایش پیدا کرده است و تقریبا تمامی مراقبت‌های بهداشتی ما افزایش چشمگیری داشت و این حاصل تلاش بهورزان ما است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران متذکر شد: مراقبت بیماران دیابتی ما از حدود ۴۵ درصد به حدود ۷۰ درصد رسیده است.
در این مراسم دکتر فرهنگ بابامحمودی از اساتید پیشکسوت عرصه سلامت مازندران به ذکر خاطراتی از دوران فعالیت خود در حوزه بهداشت پرداخت و در ادامه یکی از بهورزان نیز شعرخوانی کرد.
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

اخبار مرتبط
جزئیات واریز مرحله دوم سود سهام عدالت
برف‌گیر‌ترین جایگاه عرضه سوخت مازندران در گلوگاه واقع شده است
پویش عکاسی رای خانواده من
همه ملاحظات امنیتی انتظامی برای برگزاری انتخاباتی امن تدارک دیده شده است
۲/۵ میلیون مازندرانی واجد رای دادن هستند
افتتاح و بهره برداری از سینما تئاتر رامسر
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.