به گزارش نکته آنلاین مازندران و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ محمدعلی موسی پور با بیان این مطلب اظهار داشت: میزان تخلیه و بارگیری کالا در ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار تن بوده ، که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ محمدعلی موسی پور با بیان این مطلب اظهار داشت: میزان تخلیه و بارگیری کالا در ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار تن بوده ، که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۶ درصد رشد داشته است.
وی همچنین از رشد دو شاخص “تخلیه ” و “بارگیری” کالا در این مدت خبر داد که بر این اساس میزان تخلیه با رشد ۵۳ درصدی به بیش از یک میلیون و ۷۶ هزار تن و میزان بارگیری نیز با رشد ۳۳ درصدی به حدود ۵۶۰ هزار تن رسیده است.
موسی پور به برنامه ریزی های بندرامیرآباد در حوزه صادرات محصولات باغی استان با تشکیل کارگروه های ویژه اشاره کرد و از بسیج تمام امکانات این بندر در جهت فعال کردن مسیر ترانزیت و صادرات کالاهای کانتینری با محوریت میوه و مرکبات خبر داد که می تواند جهش زیادی را در حوزه تخلیه و بارگیری کالای بندرامیرآباد به همراه داشته باشد.
مدیرکل بندرامیرآباد در ادامه میزان صادرات کالا به کشورهای حوزه CIS را در ۶ ماهه نخست سال را بیش از ۶۶۱ هزار تن اعلام کرد که در همسنجی با تراز موجود در سال گذشته ۳۳ درصد رشد را نشان می دهد.
موسی پور همچنین در تبیین عملکرد ۶ ماهه بندرامیرآباد ، میزان واردات کالا را یک میلیون و ۶۲۲ هزار تن برشمرد که در مقایسه با یک میلیون و ۲۰ هزار تن مدت مشابه سال قبل  ، رشد ۵۹ درصدی در این زمینه رقم خورده است.
مدیرکل بزرگترین بندر شمال کشور از سهم ۵۸ درصدی بندرامیرآباد در تخلیه و بارگیری کالا در میان بنادر شمالی کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تداوم رشد عملیات بندری بندرامیرآباد ، رکورد تازه ای در تخلیه و بارگیری کالای این بندر در سال ۱۴۰۲ به ثبت برسد