به گزارش نکته آنلاین ؛احمد توکلی در نشست کارگروه مدیریت پسماند مازندران با بیان اینکه برای مدیریت پسماند در استان تاکنون تشکیلات منسجم وجود نداشت، اظهار کرد: در حوزه مدیریت پسماند استان ساز و کار فعلی جوابگو نیست و باید تشکیل سازمان مدیریت پسماند را با جدیت دنبال کرد. وی از راه‌اندازی سازمان مدیریت پسماند […]

به گزارش نکته آنلاین ؛احمد توکلی در نشست کارگروه مدیریت پسماند مازندران با بیان اینکه برای مدیریت پسماند در استان تاکنون تشکیلات منسجم وجود نداشت، اظهار کرد: در حوزه مدیریت پسماند استان ساز و کار فعلی جوابگو نیست و باید تشکیل سازمان مدیریت پسماند را با جدیت دنبال کرد.
وی از راه‌اندازی سازمان مدیریت پسماند در مازندران با دعوت از شهرداران جهت تصویب طرح به زودی خبر داد و افزود: شورای مدیریت پسماند استان نیز شکل خواهد گرفت تا هر دستگاهی نقش و سهم خود را در این سازمان بداند و بر اساس دستورالعمل در حوزه پسماند اقدام کنند.
سرپرست‌ معاونت عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه پس از تصویب و راه‌اندازی سازمان مدیریت پسماند استان، برای مدیریت سازمان سرپرست موقت انتخاب می‌شود و در ادامه رئیس سازمان انتخاب خواهد شد، تصریح کرد: سازمان مدیریت پسماند مازندران به دلیل نداشتن تعریف درست به سرانجام نرسیده بود و اکنون مجموعه مدیریت استان تصمیم بر راه‌اندازی دارند.
توکلی با بیان اینکه امروز ما دنباله رو مهندسی پسماند در دنیا شده ایم و طرح جامع و خاصی ندرایم، تصریح کرد: مصوبات کارگروه راهبرد مدیریت پسماند استانی است و برای شهرستان‌ها لازم الاجراست و استانداری جایگاه نظارتی دارد و شهرستان‌ها باید کارها را پیگیری و اجرایی نمایند.
توکلی، سایت پسماند ویژه شهرک های صنعتی را با نظارت و ورود محیط زیست خواستار شد و خاطرنشان کرد: سایتهای زباله استان دارای شیرابه های خطرناک هستند که فلزهای سنگین همانند باتری و لامپ های کم مصرف با زباله ها ادغام شده و خطر آفرین است.