به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ؛ جشنواره قصه‌گویی «آسنی» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به همراه خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان علاقه‌مند در محمودآباد به کار خود پایان داد. جشنواره قصه‌گویی […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ؛ جشنواره قصه‌گویی «آسنی» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به همراه خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان علاقه‌مند در محمودآباد به کار خود پایان داد.

جشنواره قصه‌گویی «آسنی» یکی از مراسمی است که به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان و شهرداری و شورای اسلامی شهر محمودآباد برگزار شد تا قصه‌های قدیمی و یادگار مانده مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها به کودکان و نوجوانان دیار علویان انتقال یابد.

احسان آهنگر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم برگزاری جشنواره‌های محلی از جمله قصه‌گویی آسنی را فرصت خوبی برای کودکان، نوجوان و بزرگسالان استان عنوان و اظهار کرد: اجرای اینگونه جشنواره‌ها تاثیرگذار در حوزه فرهنگ و هنر است.

وی افزود: سه مولفه دینی، بومی و محلی را نمی‌توان از مردم مازندران جدا کرد چراکه این رویداد از دو منظر قابل توجه است.

آهنگر با بیان اینکه قصه‌گویی با توجه به سرگرمی‌های جدیدی که در عصر امروز شاهد هستیم اما همچنان بسیار شیرین است، گفت: دومین موضوع، توجه ویژه به گویش مازنی در این جشنواره است که مولفه هویت بخش مازندران بوده و باید با توجه به این بخش فرهنگ‌سازی خوبی انجام گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه در جشنواره آسنی آنچه رقم خورد ارسال آثار خوب بود گفت: بنابراین نگذاریم این اتفاق همین‌جا تمام شود و برگزیدگان که امروز کشف شدند، باید بستر اجرای کار آن‌ها برای هنر این کودکان را نشر دهند؛ مطمئنا برای فرهنگ و هنر مازندران این جشنواره جریان‌ساز و تاثیرگذار خواهد بود.

در این مراسم که اجرای آن را مسعود فروتن به عهده داشت، برنامه‌های متنوعی از جمله نقالی و همینطور آیین رونمایی از کتاب قصه‌های ماندگار به همراه نسخه صوتی این کتاب، توسط مسئولان حاضر برگزار شد.

در اولین جشنواره فرهنگی و هنری قصه‌گویی آسنی مازندران در بخش قصه‌های ماندگار سیف‌اله ایمانی، ناصر فلاحی، علی‌محمد عباسیان، زکی سام دلیری، بانو پولادی، هاجر غفاری حائز رتبه شدند و برگزیدگان قصه‌های قرآنی، محمدرضا فغانی، مطهره محمدزاده، هانیه محمدزاده، محمدرضا خوشرو بودند.
در بخش آسنی نوجوان یاسمین عباسی، هلنا حسینی، کوثر رازوی رتبه برتر و امیرعلی راعی، پرنیا شعبانی،آلما ذلیکانی شایسته تقدیر را از خود کردند.

برگزیدگان بخش نقالی نوجوان مهسا یحیوی، باران رنج‌دوست، محمدمهدی مرادی و شایسته تقدیر طهوار یاری، آرمیتا تقی‌نژاد، ستایش کاظمی بودند.

برگزیدگان بخش آسنی بزرگسال علی حسن‌نژاد، فخری غفاری، فاطمه احسانی و شایسته تقدیر مرجان عبیدی، فاطمه میری، احترام حسین‌پور انتخاب شدند.