به گزارش نکته آنلاین ؛ نشست هماهنگی خرید تضمینی دانه روغنی سویا با توجه به نزدیک شدن زمان برداشت این محصول با حضور مدیران سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی استان در محل اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان برگزار شد. مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه های […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ نشست هماهنگی خرید تضمینی دانه روغنی سویا با توجه به نزدیک شدن زمان برداشت این محصول با حضور مدیران سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی استان در محل اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان برگزار شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه های همکار در عملیات خرید تضمینی گندم امسال اظهار داشت: امسال ۱۱۸ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد و هم اکنون بیش از ۱۹۰ هزار تن گندم در سیلوهای استان نگهداری می شود که رسیدن به این رقم نتیجه همکاری مطلوب دستگاه هایی از جمله سازمان جهاد کشاورزی، بانک کشاورز ی و تعاونی های روستایی استان می باشد.

عباسعلی وفائی نژاد در ادامه به آغاز عملیات خرید تضمینی دانه روغنی سویا در اواخر مهرماه اشاره کرد و گفت: در سال زراعی جاری قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی سویا، با ۲ درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۳۳ هزار تومان می باشد.

وی تاکید کرد: در مراکز خرید تضمینی اداره کل غله، دانه سویا با ناخالصی ۱ تا ۸ درصد و رطوبت ۹ تا ۲۰ درصد قابل خریداری می باشد.

مدیرکل غله استان مازندران از تجهیز و راه اندازی ۹ مرکز خرید تضمینی سویا در استان خبر داد و افزود: تمهیدات لازم برای آغاز عملیات خرید تضمینی دانه سویا از جمله آموزش عوامل تشخیص و ذیحساب و کالیبراسیون باسکول و لوازم آزمایشگاهی، استقرار نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید، اطلاع رسانی محیطی و صدور معرفی نامه کشاورز از سوی جهاد کشاورزی اتخاذ شد.

وفائی نژاد تصریح کرد: راه اندازی مراکز خرید تضمینی سویا پس از اعلام نیاز توسط جهاد کشاورزی هر شهرستان صورت خواهد گرفت.

وی همچنین با اشاره به سطح زیر کشت سویا در استان مازندران افزود: ۴۷۳۷ هکتار از مزارع مازندران زیر کشت این محصول می باشد که طبق آمار و پیش بینی های سازمان جهاد کشاورزی انتظار می رود بیش از ۷هزار تن سویا از مزارع استان برداشت شود.

مدیرکل غله مازندران با بیان اینکه کشاورزان برای تحویل محصول می بایست در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام کرده باشند افزود: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کارت ملی و شماره حساب فعال بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

وی در پایان از کشاورزان مازندرانی خواست: به دستورات کارشناسان کشاورزی عمل کرده و از برداشت زودهنگام یا در زمانی که رطوبت محصول بالا می باشد خودداری نموده و با اطمینان از رطوبت استاندارد، محصول تولیدی خود را به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله تحویل دهند.