به گزارش نکته آنلاین هفته ملی کودک امسال از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه با شعار« کودکی بهتر، زندگی بهتر» است. به همین منظور ویژه برنامه‌های متنوع و متعددی از سوی ستاد گرامی‌داشت این هفته در استان مازندران برگزار می‌شود. زنگ هفته ملی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری و علمی ازجمله: اجرای نمایش عروسکی، برپایی […]

به گزارش نکته آنلاین هفته ملی کودک امسال از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه با شعار« کودکی بهتر، زندگی بهتر» است. به همین منظور ویژه برنامه‌های متنوع و متعددی از سوی ستاد گرامی‌داشت این هفته در استان مازندران برگزار می‌شود.

زنگ هفته ملی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری و علمی ازجمله: اجرای نمایش عروسکی، برپایی آسمان نمای بادی و فعالیت نجوم، اجرای بازی و سرگرمی، نقاشی و فعالیت ادبی و … با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران، سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری، رییس ناحیه یک آموزش و پرورش ساری و دیگر مسئولان در مدرسه شهید نجفی ساری نواخته شد.

مدیرکل کانون مازندران در این آیین ضمن گرامی داشت این هفته و تبریک به دانش آموزان و کودکان افزود: در آموزه‌های اسلامی، هرجا که بچه‌ها باشند آنجا برکت نازل می‌شود و این مساله در سیره پیامبر اسلام(ص) به وضوح وجود داشت.

حامد فاضلی کبریا با بیان برخی از برنامه‌های ستاد گرامی‌داشت هفته ملی کودک در مازندران از برپایی نمایشگاه تخصصی کودک با محوریت بازی و نشاط، برپایی جشن روز جهانی کودک در سراسر استان، اکران پویانمایی بچه زرنگ در سینما کانون ساری و سینماهای سراسر استان، اجرای پیک امید در مازندران، افتتاح دو کتاب‌خانه سیار روستایی در چمستان نور و بندپی بابل و افتتاح یک مرکز نجوم در شهرستان نوشهر و همچنین سایر برنامه‌های فرهنگی، هنری، علمی و آموزشی در طول این هفته خبر داد.

وی شادی و نشاط را یکی از حقوق کودکان دانست و تصریح کرد: همه برنامه‌ها در کانون با رویکرد شادی، نشاط و مهارت افزایی اجرا می‌شوند.

مدیرکل کانون مازندران با اشاره به شعار نخستین روز از هفته ملی کودک با عنوان: کودک، صلح، امنیت و محیط زیست؛ آرامش امروز را مرهون ایثار و فداکاری شهدا و سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست.

عبدالرحیم احمدزاده رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ساری نیز در این برنامه، هفته ملی کودک را گرامی داشت و با تقدیر از مدیرکل کانون اظهار داشت: در ناحیه یک ساری، بیش از ۲۳ هزار دانش آموز و ۵۵۹ کلاس درس داریم و در حوزه منابع انسانی با کمبود معلم مواجه نیستیم.

وی تاکید کرد: در راستای کیفیت بخشی خدمات آموزشی تلاش داریم تا با ایجاد آرامش و برنامه‌ریزی درست، عدالت آموزشی را توسعه بخشیم.

در ادامه این برنامه، زهرا گران سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری مازندران ضمن تشریح برنامه‌های این اداره از برپایی نمایشگاه این سازمان در مجموعه نیاوران ساری خبرداد و بیان کرد: تلاش همه مسئولان در هفته ملی کودک، ایجادزندگی بهتر برای کودکان است.