به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی، دکتر علی بابایی کارنامی در دیدار با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه گفت: تولید مرکبات در استان مازندران مهم‌ترین فعالیت کشاورزی در این خطه شمالی است که منبع اصلی درآمد کشاورزان و رونق اقتصادی استان محسوب می‌شود اما افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی قیمت پایین مرکبات( ۴ تا ۵) هزار […]

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی، دکتر علی بابایی کارنامی در دیدار با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه گفت: تولید مرکبات در استان مازندران مهم‌ترین فعالیت کشاورزی در این خطه شمالی است که منبع اصلی درآمد کشاورزان و رونق اقتصادی استان محسوب می‌شود اما افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی قیمت پایین مرکبات( ۴ تا ۵) هزار تومان همچنان کشاورزی این خطه شمال ایران را مستعد بحران می‌کند.

وی با ابراز گله‌مندی از عدم توجه به خسارت‌های کشاورزان مازندران در حوزه مرکبات گفت: سال‌های قبل باغداران مازندران با خسارت‌های زیادی مواجه شدند، با وجود سفر دو وزیر جهاد کشاورزی به مازندران اما قول های که دادند در حد حرف باقی ماند و عملی نشد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: ساری و میاندورود در مرکز استان بیشترین تولیدات مرکبات را دارد و بیشترین خسارات را نیز همین شهرها متحمل شدند.

بابایی کارنامی صادرات را تنها راه برون رفت مشکلات کشاورزان دانست و افزود: هرگاه صادرات افزایش یافت قیمت‌ها متعادل و وضعیت اقتصادی کشاورز بهبود یافت.

وی به ارسال محموله مرکبات مازندران برای نخستین بار به بازارهای روسیه اشاره کرد و خواستار رفع تمامی موانع زیرساخت ‌های اقتصادی برای افزایش صادرات شد.