به گزارش نکته آنلاین و به نقل از  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، ناخدا یکم عرشه «ابوطالب مُطَلبی» صبح امروز شنبه در آیین گرامی داشت روز جهانی دریانوردی در بندر نوشهر با اعلام این مطلب گفت : بیشترین زحمت و بار اقتصادی تجارت کشور بر دوش دریانوردان است. جانشین فرماندهی دانشگاه […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، ناخدا یکم عرشه «ابوطالب مُطَلبی» صبح امروز شنبه در آیین گرامی داشت روز جهانی دریانوردی در بندر نوشهر با اعلام این مطلب گفت : بیشترین زحمت و بار اقتصادی تجارت کشور بر دوش دریانوردان است.
جانشین فرماندهی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر افزود: امروزه بیش از ۹۰ درصد تجارت جهانی و کشور عزیز ما ایران از طریق دریا و حمل و نقل دریایی انجام می شود که البته سختی ها و مشقت های خاص خودش را دارد.
وی با بیان اینکه دشمن همواره تلاش می کند تا نتوانیم از دریا بهره ببریم، تصریح کرد: کشورهایی موفق هستند که بر دریا مسلط باشند.
ناخدا مُطَلبی با اشاره به اینکه هنوز به نقطه مطلوب درحوزه دریانوردی نرسیده ایم، گفت : با توجه به گستره عظیم دریا در شمال و جنوب، جای وزارت دریانوردی در کشور ما خالی است که البته پیشنهاد تشکیل این وزارتخانه را ارائه کردیم و امیدواریم به تصویب برسد و وزارت دریانوردی تشکیل شود.